Vyhrají Bílí Tygři v desátém zápase?

Date of publication Author Jan Herbe

Bílí Tygři se v pátek pokusí ukončit černou sérii zápasů bez výhry, která trvá již devět zápasů. Naposledy se mohli svěřenci trenéra Jandače radovat v šestnáctém kole po vítězství v Českých Budějovicích. Povzbuzením může být pro domácí skutečnost, že se hosté z Plzně na cizích kluzištích se trápí, na tři body z venku čekají už šest zápasů. Plzeň se v současné době nachází na devátém, nepostupovém místě do play off, Liberec klesl na předposlední místo v tabulce, byť jen kvůli horšímu skóre. Hosté posíleni výhrou nad prvními Pardubicemi a posledním Havířovem se pokusí pokračovat v dobrých výkonech i na ledě Tygrů. Proti svým bývalým spoluhráčům se v domácím dresu představí Mojmír Musil, Michal Straka a Jiří Hanzlík. Poprvé v extralize se v dresu hostů na ledě ve Svijanské aréně představí Zdeněk Šmíd a nedávný hráč Liberce Výborný.

Keramika Plzeň patří mezi pravidelné účastníky vyřazovacích bojů, vloni vypadli Plzeňané ve vyrovnané sérii s Vítkovicemi. Je jasné, že i cílem této sezóny je postup do osmičky nejlepších týmů. Na to by ale museli Západočeši začít častěji sbírat body. V týmu došlo během letní přípravy k několika změnám, které měly přinést pozice na výsluní. Několik nevydařených zápasů ale naznačilo, že to není to pravé ořechové. Vedení klubu muselo na vzniklou situaci reagovat a rozhodlo se vyměnit rebela Radka Dudu do Slavie za trápícího se Viktora Ujčíka, který v Plzni výrazně pookřál. Trenéru Fardovi se ale nepodařilo tým z krize vytáhnout a tak musel 18. listopadu trenérskou lavičku opustit.

Kádr Plzně

Jasnou jedničkou v brance byl až do svého zranění čelisti v polovině listopadu Libor Barta. Od té doby hájí branku Zdeněk Šmíd, který těsně před tím přišel z Liberce. Obranným řadám vládne Josef Řezníček, který ale poslední dobou musí čelit ostré kritice svých výkonů od vlastních fanoušků. Obrana hostů v průměru na cizích hřištích obdrží téměř čtyři branky na zápas, což pro Plzeňské není právě nejlepší vysvědčení. Největší hvězdou Keramiky je bezpochyby Viktor Ujčík, který dokázal po svém příchodu na západ Čech bodovat v devíti zápasech v řadě.

Poslední zápasy

Viktor Ujčík se postaral i o jedinou branku Plzně do sítě Slavie při domácí porážce 1:3, když překonal Málka jen 12 vteřin před koncem zápasu. Po tomto utkání vystřídal Richarda Fardu Karel Trachta, ale herní vzestup ještě nepřišel. V nezáživném střetnutí remizovala doma Plzeň s Vítkovicemi 1:1 a následně prohrála v Litvínově 1:3. Ve třech zápasech v řadě tak Keramika vstřelila celkem tři branky. Střelecké procitnutí přišlo v pravý čas. Minulou neděli přijely do Plzně vedoucí Pardubice a domácí nad nimi ve výborném zápase zvítězili 4:3. V úterý pak oplatili porážku z 6. kola Havířovu. Z jedenácti utkání na stadionech soupeřů vyhrála Keramika pouhé dvě, v dalších dvou případech dotáhla zápas do prodloužení. V tabulce utkání venku tak Plzni patří až dvanácté místo.

Vzájemný zápas

První vzájemný zápas se uskutečnil v Plzni, kde Tygři jako první pokořili nedobytnou západočeskou tvrz. Skóre zápasu otevřel Radek Duda, který za pár dní přijel do Liberce už v dresu Slavie. Domácí si v první třetině vytvořili velký tlak a vedli už 3:1. Tygři ale v té době hráli ve velké pohodě a dokázali utkání senzačně otočit - brankami se na tom podíleli Michal Straka, Angel Krstev a dvakrát Radoslav Kropáč. Michal Straka si kromě branky připsal na svém bývalém domácím ledě i dvě asistence.

Sestava Plzně v minulém zápase

Šmíd - Kubeš, Řezníček, M. Divíšek, Mazanec, Vobořil, Výborný - Ujčík, J. Štefanka, Matějovský - M. Dvořák, J. Straka, Andrašovský - Švík, Hurtaj, Adamský

Články k utkání 13. kola, PLZ-LIB 3:5 (3:2, 0:1, 0:2)
Bílí Tygři stanou před plzeňskou tvrzí (Pozvánka na zápas)