Press akreditace

Celosezónní akreditace Akreditace na jednotlivé zápasy

Na všąechny domácí zápasy Tipsport extraligy platí celosezónní klubové a BPA novinářské karty. Lze ale požádat i o jednorázovou akreditaci. Žádost o akreditaci musí být zaslána nejpozději do 12:00 daného hracího dne.

V případě kladného vyřízení bude připravena celosezónní/jednorázová akreditace ve vchodě A4/Press – přízemí. Vstup pro novináře do Presscentra je umožněn 90 minut před začátkem utkání. Při převzetí akreditace je nutno předložit doklad totožnosti.

Akreditace je určena výhradně osobě, pro kterou je vystavena. Zakazuje se zapůjčování osobám jiným. Ztrátu či poškození akreditace nahlaste tiskovému mluvčímu klubu, případně na infopultu Home Credit Areny. Jakékoliv zneužití akreditace nebo porušení ustanovení bude mít za následek okamžité odebrání akreditace.

VSTUP A PRAVIDLA V HOME CREDIT ARENĚ

Pro vstup do Home Credit Areny použijte vchod A4/Press – přízemí. Při vstupu je nutné se prokázat platnou akreditací a doložit potvrzení „o bezinfekčnosti“, a to jednou z následujících možností:

• osoba byla očkována proti onemocnění Covid-19 a uplynulo nejméně 14 dní od dokončeného očkovacího schématu,
  • osoba je v tzv. fázi zahájeného očkování (viz bod I odst. 17. Opatření) a prokáže se u vstupu negativním výsledkem PCR testu, který musí být proveden nejdříve 72 hodin před vstupem na stadion,
  • osoba prodělala laboratorně potvrzené onemocnění Covid-19 v uplynulých 180 dnech.

Potvrzení o "bezinfekčnosti" nemusí být vytisknuté, stačí ho načíst ve svém mobilním telefonu.

OPATŘENÍ A RESPIRÁTORY

Po celou dobu přítomnosti v Home Credit Areně je nutné mít nasazenou ochranu dýchacích cest (respirátor alespoň třídy FFP2). Je nutné respektovat pokyny pořadatelské služby a zaměstnanců klubu, zároveň dodržovat veškerá platná nařízení i protiepidemiologická opatření.

TRIBUNA PRO NOVINÁŘE

Je situována ve 4 NP Home Credit Areny na straně vstupní věže A4/Press. Zde se nachází také Press room s veškerým zázemím, včetně internetového připojení, sociálních zařízení a občerstvení. Pro fotografy jsou vyčleněna místa na sezení na novinářské tribuně, stejně jako na stání v prostoru mezi střídačkami a na ochozu ČS Klubu. V prostorách Home Credit Areny je zakázano fotografovat bez oficiální fotovesty BPA. Do prostoru ČS Klubu budou fotografové vpuštění jen po předložení presskarty a s oblečenou vestou. V případě, že vestu z jakéhokoliv důvodu nevlastníte, kontaktujte tiskového mluvčího klubu.

POŘADÍ PRO ROZHOVORY A EXKLUZIVITY

Pořadí pro rozhovory v mixzóně po skončení zápasu:

1. hlavní vysílatel (ČT Sport, O2 TV Sport)
    • exkluzivně na samostatném místě
    • bez přítomnosti ostatních médií
    • ihned po skončení zápasu
  2. ostatní média
    • pořadí celoplošné

Věnujte prosím pozornost instrukcím tiskového mluvčího klubu!

Další informace:

• hráči obou celků (členové realizačního týmu či představitelé klubu) jsou zástupcům ostatních médií k dispozici v mixzóně 10 minut po skončení zápasu – v extralize se respektuje pravidlo, na základě kterého jsou k dispozici maximálně 3 hráči domácího a stejný počet z hostujícího týmu, vyšší počet je možno po předchozí dohodě s tiskovým mluvčím. Nově je možno pořizovat rozhovory rovněž v kabině domácího týmu, ovšem po předchozí dohodě s tiskovým mluvčím klubu
  • délka individuálních rozhovorů by neměla přesáhnout 7 minut
  • v případě velkého zájmu, je vedoucí tiskového střediska oprávněný utvořit pořadí na individuální rozhovory dle priorit médií – TV, rozhlas, agentury, píšící media
  • tisková konference s trenéry začíná cca 20-25 minut po skončení zápasu v prostorách mixzóny, v případě velkého zájmu o rozhovory s hráči je tiskový mluvčí oprávněn zrušit tiskovou konferenci, ale poskytnout prostor novinářům k individuálním rozhovorům s oběma trenéry
  • bez řádně udělené televizní akreditace BPA není zástupcům dalších akreditovaných medií dovoleno zveřejnit jakýkoliv obrazový záznam hry pořízený na extraligovém utkání v Home Credit Areně

Martin Kadlec

Nejnovější video