Na Spartu bych chtěl v play-off narazit až ve finále, říká s úsměvem Pavel Kašpařík

Date of publication Author Radek Vokál

Novou posilou Bílých Tygrů se stal písecký odchovanec Pavel Kašpařík. Z města nad Otavou, kde se potkával i s bratry Kudrnovými, odešel ještě v juniorském věku do Sparty. V jejím dresu také poprvé ochutnal seniorskou extraligu. Na podzim roku 2000 začal ligu v Karlových Varech, sezónu ale dokončil opět ve Spartě, se kterou získal stříbrné medaile. V minulé sezóně už za ní odehrál celou základní část i play-off, na jehož konci se společně s Václavem Novákem radoval z mistrovského titulu. Tři týdny po svých třiadvacátých narozeninách jej z nabitého kádru Sparty vysvobodila výměna do Liberce. "Tajně jsem doufal, že by k tomu mohlo dojít," přiznal se mladý útočník.

Očekával jste, že by mohla přijít výměna?
"Nečekal jsem, že to přijde takhle brzy. Je pravda, že jsem vedení klubu žádal o výměnu, protože jsem nedostával tolik příležitostí, kolik bych chtěl. Překvapilo mě ale, že se to seběhlo tak rychle."

Co říkáte na to, že bude vaším novým týmem Liberec?
"Určitě jsem moc rád. Poté, co jsem požádal o výměnu, se mi můj agent zmiňoval i o Liberci. A musím přiznat, že výměna do Liberce byla i moje tajné přání."

S čím jste šel do letošní sezóny a jak byste její úvod ve vašem podání zhodnotil?
"Před extraligou jsem doufal, že budu dostávat víc příležitostí. Sparta má ale velmi nabitý kádr a na mě nakonec zbylo místo až ve čtvrtém útoku. Tam se hraje velmi špatně. Jednou hrajete, jindy ne... Na led se dostanete párkát za zápas a to je pak hodně těžké tam něco předvést. Hraje se dost špatně, když třeba deset minut sedíte na střídačce a pak naskočíte celý ztuhlý do rozjetého zápasu."

V několika utkáních jste také zaskočil v prvním útoku. Jaké to bylo tam?
"Místo zraněného Kratěny jsem si zahrál v první lajně s Brošem. Tam je to úplně o něčem jiném. Chodíte pravidelně na led, trávíte tam daleko více času a navíc hrajete s nejlepšími hráči. Pak se ale Kratěna uzdravil a já šel zpět do čtvrtého útoku."

Nyní jste tedy čerstvým hráčem Liberce a večer byste měl již nastoupit proti Třinci. Stihnete ranní trénink?
"Volal mi už generální manažer Jech, v devět hodin se mám hlásit na stadionu. Dám si rozbruslení s týmem a pak se uvidí."

Přestože je nyní Liberec až dvanáctý, osmé místo je stále na dosah a v Liberci věří, že by se mohlo hned v první extraligové sezóně podařit play-off. Co byste říkal tomu vyřadit ve čtvrtfinále Spartu?
"Tak to by bylo určitě super dostat se do play-off. Ale Spartu bych v prvním kole potkat nechtěl, tu bych si raději nechal až na finále ;-) "

Jdete do neznámeho prostředí, ale několik kamarádů v Liberci máte, že?
"Samozřejmě znám ze Sparty Vencu Nováka, hráli jsme spolu pár zápasů i v jednom útoku. Těším se i na kluky Kudrny. Jsou stejně jako já z Písku, hrával jsem s nimi ještě před třemi lety za Písek 1. DZ ligu "

Někteří hokejisté po výměně do klubu z místa svého bydliště dojíždějí. Z Prahy do Liberce je to hodina autem. Budete také jezdit?
"Rozhodně nechci dojíždět a trávit čas na cestách. Určitě chci bydlet v Liberci, člověk má například víc klidu na regeneraci. Věrím, že se podaří nějaké bydlení najít."

Víte už, jakou roli byste měl v dresu Bílých Tygrů dostat?
"To ještě nevím, kam se mnou trenér počítá. Budu hrát tam, kde mě bude potřebovat, a budu se snažit odvádět co nejlepší výkony. Doufám, že to dobře dopadne."

Věříme také a přejeme hodně štěstí v novém dresu.

Statistiky Pavla Kašpaříka

z   g  a  b   tm
1999/00 IHC Písek (1.DZ liga)          24   6  9 15   48
        IHC Písek (play-off)            1   0  0  0    0
        HC Sparta Sparta - jun.         4   0  1  1    6
        HC Sparta Praha                22   1  1  2
        HC Havířov Panthers - jun.      1   0  1  1    2
        HC Havířov Panthers             1   0  0  0
2000/01 HC Energie K.Vary (Zepter Cup)  7   3  4  7    2
        HC Energie Karlovy Vary        29   1  2  3
        HC Sparta Praha                19   5  1  6
        HC Sparta Praha (play-off)     13   2  0  2   12
2001/02 HC Sparta Praha (Tipsport Cup)  9   3  3  6   16
        HC Sparta Praha                50  14 11 25   10
        HC Sparta Praha (play-off)     13   2  0  2
2002/03 HC Sparta Praha (Tipsport Cup)  8   1  0  1    8
        HC Sparta Praha                21   0  4  4    4
        HC Bílí Tygři Liberec           ?

Články k výměně Pavla Kašpaříka za Vojtěcha Kubinčáka
Na Spartu bych chtěl v play-off narazit až ve finále (Rozhovor s posilou)
Vojtěch Kubinčák se po zranění nemohl dostat do formy (Povídání s trenérem)
Sparta si vyhlédla Kubinčáka, výměnou přichází Pavel Kašpařík (Aktuálně...)