Už musíme hrát play-off hokej, velí před finišem základní části Hrenák

Date of publication Author Jonáš Majtyka, Martin Kadlec

Liberec – Zápas s Olomoucí nezačal pro Tygry dobře a ve druhé části prohrávali už 0:2. Po velkém obratu se ovšem radovali z vítězství a tří bodů. „Náš výkon se podle mě od první třetiny stupňoval. Kluci hráli poctivě a vítězství jsme si zasloužili," říká brankář Dávid Hrenák.

Zápas s Olomoucí se hodně podobal tomu s Vítkovicemi, akorát průběh byl opačný. Blesklo ti to hlavou?
Popravdě ani ne. Každé utkání je jiné a člověk si nechce v hlavě vymýšlet nějaké scénáře. Snažil jsem se žít okamžikem. Naštěstí se to pro nás tentokrát vyvinulo dobře.

V Olomouci se obraty provádí hodně těžko. V jakém okamžiku se podle tebe duel lámal?
Hodně důležité byly přesilovky a oslabení. Náš výkon se podle mě od první třetiny stupňoval. Každou chvílí jsme byli lepší a lepší. Kluci hráli poctivě a vítězství jsme si zasloužili.

Může vám takový obrat psychicky pomoct po nedělním kolapsu s Vítkovicemi?
Myslím si, že ano. Ukázali jsme, že umíme hrát takový ten správný hokej. Ve zbývajících kolech na tom musíme stavět.

Když jste se dostali do vedení, Olomouc do toho kopla směrem dopředu. Zapotil ses?
Ano, ale kluci přede mnou odváděli skvělou práci. Blokovali střely a moc nepouštěli jejich hráče před bránu. Hodně mi to ulehčili.

Jakub Rychlovský zaznamenal druhý hattrick a spolu s Tomášem Filippi táhne mužstvo. Co říct k jejich výkonu?
Je to super pro celý tým a i pro nás brankáře. Mít na tréninku takové střelce je skvělé a zlepšují tím i nás. Věřím, že v tom budou pokračovat.

Udrželi jste se ve hře o čtyřku a v pátek si to rozdáte právě s Kometou. S čím půjdete do klíčové souboje?
Musíme se připravit nejlépe, jak umíme. Pro oba týmy to bude taková zkouška, už to musí vypadat jako play-off hokej.