Hawryluk o příchodu do Liberce: Mé rozhodování hodně usnadnil Ian

Date of publication Author Kryštof Havíř

Liberec — Poslední posila před startem extraligy v podobě Jayce Hawryluka už dorazila pod Ještěd a připravuje se s týmem na blížící se začátek sezony. Jak probíhala jednání o nové smlouvě a co od něho mohou fanoušci čekat?

Vítej v Liberci! Jaké jsou tvé bezprostřední pocity?
Děkuji. Zatím skvělé. Už jsem se tu rozkoukal a pokud vše půjde podle plánu, měl bych být na první zápas k dispozici.

Byla jednání o tvém přestupu s Filipem Pešánem rychlá?
Ano, velmi. Párkrát jsem s ním mluvil ještě, než jsem se rozhodl pro Liberec. Filip vypadá jako někdo, pod kým se bude dobře hrát. Na hokej se díváme podobně. Jsem tedy rád, že to celé vyšlo.

Česká liga je pro tebe neprobádané prostředí. Přesto, je tu něco, na co se těšíš?
Jsem zvědavý. Samozřejmě jsem tu nikdy nehrál, takže to pro mě bude obrovská zkušenost. Ale slyšel jsem na extraligu jenom dobré a to od ní taky očekávám. Budu hrát hokej, jak nejlépe umím a uvidím, co se stane.

Sehrál v tvém rozhodnutí roli i tvůj staronový spoluhráč Ian McCoshen?
Určitě. Mé rozhodování mi velmi usnadnil. Přece jenom jsme spolu strávili čtyři roky v organizaci Panthers, takže se moc dobře známe.

Co od tebe mohou fanoušci čekat?
Spolehlivou hru na obou koncích kluziště, rychlost a šikovnost.

„Všechno je ze strany klubu od mého příjezdu prvotřídní“

Jsi v nejlepších letech, přesto už máš mnoho zkušeností, včetně těch z NHL. Budeš se je snažit předat mladším hráčům?
Budu se snažit být pro mladé dobrým lídrem. Jazyk možná bude někdy trochu překážkou, když spolu budeme komunikovat. Hlavně ale chci, aby se moje schopnosti vést tým ukázaly na ledě.

Už jste si s trenérem Pešánem stihli promluvit o tvé roli na ledě?
Samozřejmě jsme se o tom trochu pobavili. Jak jsem ale řekl, už se nemohu dočkat, až se budu moct pořádně pustit do práce.

Co říkáš na zázemí? Není to pro tebe příjemné překvapení?
Celé zázemí včetně šatny je krásné. Všechno okolo je zatím od mého příjezdu na prvotřídní úrovni.

Petr Kváča: Chci být vzorem pro mladší kluky