Devítka je zlatá! Ve třetím finálovém utkání přetlačila Plzeň

Date of publication Author Kryštof Havíř

Liberec — Letošní sezona Extraligy 9. tříd zná svého mistra, a je jím právě parta kolem kapitána Stanislava Sanejstra! Ta si ve třetím finálovém utkání poradila s houževnatou Plzní a vyrovnanou ofenzivní podívanou strhla na svoji stranu. Pro mistrovský titul si navíc došla bez jediné porážky v play-off.

3. finále, neděle 07. dubna 2024
6:4
(1:1, 3:3, 2:0)

Branky a nahrávky: 9. Šejc (Beneš), 21. Šejc (Kachlíř), 31. Šejc (Kachlíř, Beneš), 40. Kachlíř, 47. Kachlíř (Šejc), 56. Novák (Čančík) – 5. Blengino (Mečl, Hofmann), 22. Bobek (Mečl, Holub), 24. Blengino, 39. Blengino (Matoušek). Rozhodčí: Micka, Trnka — Maštalíř, Brož. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 214. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4, 6:4.

O. Maxin (T. Průšek) — L. Kachlíř, Š. Tomka, S. Sanejstr, A. Pacovský, T. Srnský, D. Novák, M. Tureček — J. Cerman, P. Kubín, K. Volavka, P. Filo, Š. Šejc, D. Beneš, J. Fadrhonc, V. Šťástková, M. Kučera, M. Čančík

HC Škoda Plzeň

V. Osvald (41. D. Beran) — Š. Volf, Z. Strnad, E. Hofmann, O. Holub, L. Stupka, J. Souček — M. Mečl, A. Bobek, D. Blengino, M. Hotařík, J. Hobl, F. Beran, J. Mertl, E. Matoušek, F. Stupka

Do třetího finále deváťáci vlétli aktivně, přesto to byl soupeř, kdo skóroval jako první. Ihned po konci liberecké přesilovky totiž ujel tygřím obranným řadám Dario Alessandro Blengino. Hra se následně trochu vyrovnala, šelmy ale měly ze hry stále o něco víc. To se promítlo do stavu utkání minutu před první přestávkou, kdy z dorážky vyrovnal Šimon Šejc.

Druhá třetina byla na branky výživná. Nejdříve otočil skóre Šimon Šejc, Západočeši ale takřka hned vyrovnali po chybě Maxina, ze které těžil Antonín Bobek. Dvě minuty nato bylo ještě hůř, když si Plzeň vzala své vedení z úvodu utkání po trefě Daria Alessandra Blengina zpět.

V půlce zápasu ale byl ale stav opět zremizován. A nemohl za to nikdo jiný než Šimon Šejc, jenž tak zkompletoval první hattrick utkání. Plzeň ale minutu před koncem odskočila znovu na rozdíl jedné branky díky druhému hattrickovému střelci duelu Dariu Alessandru Blenginovi. Na tuto změnu ve skóre však bleskově individuální akcí zareagoval Lukáš Kachlíř — 4:4.

Závěrečná dvacetiminutovka pak ale patřila už jenom Tygrům. O zlatý gól se nejdříve v sedmačtyřicáté minutě postaral Lukáš Kachlíř, vítězství pak pojistil Dominik Novák. Po šedesáti minutách tak svítil na výsledkové tabuli stav 6:4 ve prospěch novopečených mistrů republiky!

Vojtěch Fiala
„Byla to parádní bitva se zlatou tečkou. Plzeň nám to nepřijela odevzdat a bojovala. Skóre se přelévalo sem tam, my jsme ale celý zápas tlačili. Ve hře pět na pět jsme byli jasně lepší a proto jsem věřil, že to urveme už teď. Gratuluji Plzni za povedenou sezonu a smekám klobouk před naším týmem za to, jak prošel celým play-off. Dále děkuju i všem rodičům a fanouškům za vytvoření perfektní atmosféry ve Svijance. “