Tygři U15 porazili Energii i podruhé a zahrají si semifinále!

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Tygří devátá třída na ledě karlovarského soupeře zvítězila 2:1, na domácí půdu si tedy v sérii hrané na dvě výhry přivezla postupový mečbol. V odvetě přišla klíčová pasáž na startu druhé části, kdy Liberečtí dvěma slepenými góly odskočili na 3:1 a svůj náskok pak ještě o branku zvýšili. Západočeši se do utkání zvládli skvěle vrátit, na zvrat už však nedosáhli. Naši hráči pojistili postup trefou do prázdné klece a v semifinále se můžou těšit na Pardubice.

2. čtvrtfinále, sobota 23. března 2024
(1:1, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky

11. Beneš, 21. Novák, 22. Čančík (Filo, Kachlíř), 29. Filo (Čančík, Tureček), 58. Filo (Novák, Čančík) – 20. Staněk, 38. Vaňourek (Suchý), 41. Suchý (Horáček)

Maxin (Průšek) – Kachlíř, Sanejstr (C), Tomka (A), Pacovský, Cerman, Srnský, Tureček, Novák (A) – Volavka, Filo, Šejc, Beneš, Fadrhonc, Kučera, Čančík.

HC Energie Karlovy Vary

Kadoun (29. Maňák) – Křivánek, Horáček (A), Chlapovič, Zeus, Hájek, Postl – Suja, Vaňourek, Hanson, Hruška, Gerstner, Suchý (A), Kubík (C), Barda, Kubát, Staněk, Břečka.

Vojtěch Fiala
„Jdeme krůček po krůčku a užíváme si, že každý zápas je teď ten nejdůležitější v sezóně. Varům jsme slíbili, že budeme lepší než ve středu, což se nám povedlo. Soupeře jsme výrazně přestříleli. Energie je tým, který jsme za její sezónu hodně respektovali, i play-off zápasy navzdory zranění klíčových hráčů odehráli skvěle. Zároveň je to tým, který má možná největší šířku kádru v soutěži. Takže velké díky za náročnou sérii! Samozřejmě nás mrzí nevyužité šance v první třetině, a to, že jsme Vary nechali dotáhnout po výborném vstupu do druhé. Jeden z klíčových momentů utkání bylo bez debat nucené střídaní skvěle chytajícího Ondry Maxina za stavu 4:3, kdy Vary měly momentum a přesilovku. Tomáš Průšek během svého shiftu stihnul dva zákroky včetně fantastické lapačky a podržel tým v nejtěžší chvíli. Ohromně si toho cením. Do semifinále musíme být disciplinovanější v rámci hry do těla a hokejkou, oslabení totiž stojí hodně sil a nervů. Děkujeme fanouškům za hezkou atmosféru na domácím zápase a věřím, že příští víkend budou ještě bouřlivější. Jsem rád, že není konec a tu naši bárku táhneme společně dál, i když naše vysněná destinace je ještě na míle daleko. Jak už jsem říkal – každý zápas je nyní ten nejdůležitější v sezóně.“

2. čtvrtfinále, sobota 23. března 2024
(1:1, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky

HC Energie Karlovy Vary