První mečbol junioři neproměnili. O postupujícím se rozhodne v Brně

Date of publication Author Kryštof Havíř

Liberec — Na postupujícího ve čtvrtfinálové série mezi Libercem a Brnem se ještě bude čekat. Tygři totiž nezvládli proměnit svůj mečbol, když sehráli s Brňany sice vyrovnané utkání, od začátku však dotahovali. Série se tak k rozhodujícímu utkání vrací na jih Moravy, kde se rozhodne v úterý 26. března v 18 hodin.

4. čtvrtfinále, sobota 23. března 2024
2:4
(0:1, 2:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 25. Janata (J. Pérez, Meisel), 31. Handl (Macháček) – 2. Veselský (Chludil), 25. D. Moravec (Ekrt), 38. Otava, 60. D. Moravec (D. Svoboda). Rozhodčí: Zavřel, Battěk – Maštalíř, Hradil. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 254. Střely na branku: 44:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4.

Schnattinger (Hambálek) – Šedivý, A. Král, Macháček, Galvas, J. Ehrenberger (A), Meisel, Jarabko – Jenčovský (C), J. Pérez, Janata – Gajda, Hois (A), Handl – S. Jansa, Křížek, Rozsíval – Prokůpek, Vološín, Liška

HC Kometa Brno

Kavan (Ondráček) – D. Svoboda, A. Pospíšil, Bůžek, F. Němec, Ulbricht (A), Zubíček, Jurný – Boltvan (A), Otava (C), K. Horváth – D. Moravec, Ekrt, Rakus – Chludil, Veselský, Habermann – De. Bárta, Štulo, Pavlík

Utkání se od začátku nevyvíjelo pro šelmy vůbec dobře. Už ve druhé minutě totiž inkasovaly, když si nepohlídaly před brankou číhajícího Adama Veselského, jenž zakončoval do prázdné. Následovaly hned tři liberecké početní výhody, ani z jedné však Tygři vyrovnávací branku nevstřelili.

Zkraje druhé třetiny nejdříve šelmy vyrovnaly, když Pérez z rohu kluziště našel před brankou nikým nehlídaného Radka Janatu. Patnáct vteřin na to si ale Kometa uzmula vedení zpět. Přečíslení dva na jednoho zakončoval David Moravec, jemuž sice první rána nevyšla, ta druhá zpoza branky o výstroj Schnattingera však ano.

V půlce zápasu ale byl s to vyrovnat Radim Handl, když dělovkou z první ze slotu překonal Kavana. Dvě minuty před druhou přestávkou ale ujel v liberecké přesilovce Roman Otava, který střelou na teploměr vrátil svému týmu jednobrankové vedení.

A to jim vydrželo až do úplného konce, kdy liberecké hry bez brankáře využil David Moravec, jenž svou druhou trefou v zápase zpečetil porážku šelem.

Stav série je tak srovnán na 2:2 a o postupujícím se tak rozhodne v úterý v 18 hodin na jihu Moravy.

Valdemar Jiruš
„Utkání jsme si prohráli sami. Dostali jsme laciné góly a paradoxně místo toho, abychom si v přesilovce pomohli, tak v ní dostaneme rozhodující branku. Své šance jsme měli, bohužel to štěstíčko stálo proti nám. Odpočineme si a v úterý si to půjdeme s Brnem rozdat o postup do semifinále. Je to parádní série i pro kluky a tak to má být.“

Karel Beran
„Byl to těžký zápas. Liberec je výborné mužstvo a jsme rádi, že jsme sérii srovnali na 2:2. Rozhodne pátý zápas.“