Rozsíval s Pekařem rozebrali dorost Vítkovic

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Dorostenci Bílých Tygrů válí dál. Na domácím ledě tentokrát v gólově bohatém utkání vyzráli na vítkovickou Rideru a připsali si důležité tři body do boje o čelo nadstavbové skupiny. O pět vstřelených branek se v poměru 3:2 rozdělili David Rozsíval a Daniel Pekař.

nadst. 10, sobota 07. ledna 2023
(2:1, 2:2, 1:0)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 6. Pekař (Macháček), 10. Rozsíval (Macháček, Průšek), 22. Rozsíval, 36. Pekař (Prokůpek), 47. Rozsíval (Macháček, Prokůpek) – 18. Muroň (Douda), 30. Douda (Muroň, Matějka), 36. Muroň (Man). Rozhodčí: Mareš – Toman, Serbus. Vyloučení: 5:6, navíc Macháček (LIB) 10 min. OT. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 66. Střely na branku: 34:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3.

Macourek – Pilíšek, Průšek, Ehrenberger, Král, Houda, Macháček (C), Jarabko, Seidl, Stromský – Kratochvíl, Kučera, Prokůpek, Pekař, Rozsíval, Bajer

HC Vítkovice Ridera

Varga – Vin. Glos, Vít. Glos, Kisza, Zvejška, Man (C), M. Fojtík, Vítek – Fasner, Hofman, Douda, Žídek, Matějka, Saxa, V. Fojtík, Sedlák, Muroň, Lerch

Svěřenci Milana Plodka vstoupili do zápasu aktivněji a po trefách Daniela Pekaře a Davida Rozsívala vedli rychle 2:1. Jenže pak se iniciativy chopili hosté z Vítkovic. Macourek se v bráně sice překonával, ale na gólovou dorážku Jana Muroně už nedosáhl.

Po přestávce gólové hody pokračovaly. Krásnou přesilovkovou kombinaci nejprve zakončil přesně David Rozsíval, na jehož branku odpověděl krásnou individuální akcí Jiří Douda. Tygři se pak ještě jednou dostali do dvoubrankového vedení po dalším přesilovkovém gólu Daniela Pekaře. Závěrečné slovo však v prostředním dějství vyřkli hosté, když se po rychlém kontru mohl radovat Jan Muroň.

Ve třetí třetině si Bílí Tygři svůj náskok hlídali a naopak ho dokázali ještě vyšperkovat. David Rozsíval se prosadil z hranice brankoviště a zkompletoval hattrick. Zároveň dal svým závěrečným gólem skóre konečnou podobu - tedy 5:3. Liberečtí si tak připsali další tři body do boje o čelo tabulky nadstavbové skupiny.

Milan Plodek
„Byl to těžký zápas. Poprvé jsme hráli ve velké hale, takže se hodně bruslilo. Moc se mi líbilo, jak jsme odehráli třetí třetinu, to byl z naší strany poctivý hokej téměř bez faulů. Jsme rádi, že se nám třikrát trefil Róza a gratulujeme mu.“

Darek Stránský
„Chtěli jsme, aby to nebylo tak strašné jako o den dříve. Z tohoto pohledu to samozřejmě bylo lepší. I když jsme se zlepšili ve hře pět na pět a vytvořili si dost příležitostí ke skórování, tak jsme vyhořeli v oslabení. S tím se prostě zápas vyhrát nedá.“

nadst. 10, sobota 07. ledna 2023
(2:1, 2:2, 1:0)

Branky a nahrávky

HC Vítkovice Ridera