U17 v Havlíčkově Brodě potvrdila roli favorita a vyhrála 5:2

Date of publication Author Jan Kordík

Havlíčkův Brod/Liberec - Tygří dorostenci měli po většinu souboje v Havlíčkově Brodě otěže ve svých rukách, ve třetí třetině to však vypadalo, že se klube na svět drama. Domácí totiž dokázali snížit na 1:4 a záhy na 2:4, pátá branka Tygrů, kterou vsítil Daniel Pekař, nicméně potvrdila vítězství Severočechů v poměru 5:2.

8. kolo, sobota 08. října 2022
2:5
(0:2, 0:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 48. Koubek (Mrtka, Kachlíř), 50. Nový (Mrtka, Křížek) – 6. Kučera (Stromský), 12. Průšek (Pekař, Rozsíval), 23. Král (Prokůpek, Šťástka), 42. Prokůpek (Král), 55. Pekař (Špilka). Rozhodčí: Vokoun - Polák, Karásek. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 123. Střely na branku: 24:39. Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:5.

BK Havlíčkův Brod

Kamenický (Račan) – Mrtka (C), Kachlíř, Adam, Ondruš, Konvalina, Danyljuk – Křížek, Koubek, Nový (A) – Dvořák, Frühbauer, Kozlík – Kraučuk, Adamec, Teml – Hospodka.

Macourek (Bogač) – Macháček (C), Jarabko, Stromský, Průšek (A), Plíšek, Král, Seidl – Prokůpek, Pekař, Kučera, Šťástka, Rozsíval, Špilka (A), Kratochvíl, Hájek.

Svěřenci Milana Plodka vstoupili do utkání s Havlíčkovým Brodem aktivně a jejich snažení brzy přineslo ovoce. V 6. minutě vyústil tlak Tygrů v gól Tomáše Kučery, jenž zakončoval střelou z první - 0:1. Severočechům se v téže třetině podařilo navýšit vedení, kdy se přízemní střelou v přesilovce prosadil bek Pavel Průšek - 0:2.

Nedlouho po začátku prostřední části se mohli hostující Tygři opět radovat, jelikož propálil clonu před brankářem Kamenickým obránce Adam Král - 0:3. Havlíčkobrodští následně tvrdě doráželi na gólmana Severočechů Ferdinanda Macourka, ten však spolehlivě likvidoval všechny jejich šance.

Ve 43. minutě se opět měnilo skóre, znovu však ve prospěch libereckých hráčů, jelikož využil powerplay Tomáš Prokůpek ránou ke vzdálenější tyči - 0:4. Domácí se nicméně přece jen dočkali kýžené trefy, a to v dvojnásobné početní výhodě, kdy se Tadeáš Koubek nemýlil střelou pod horní tyč - 1:4.

Několik chvil poté byla Havlíčkobrodským nabídnuta další dvojnásobná přesilovka a ti se jí opět nezdráhali využít. Patrik Mrtka vypálil od modré a následnou úspěšnou dorážkou zadělal na napínavý závěr Lukáš Nový - 2:4. Vítězství tygřích dorostenců však potvrdil v 55. minutě přesným vymetením levé šibenice Daniel Pekař - 2:5.

„První dvě třetiny jsme odehráli skvěle, měli jsme skvělý pohyb a dostávali jsme soupeře pod tlak. S vedením 3:0 jsme v hlavách trochu polevili, i když si myslím, že jsme nebruslili špatně. Udělali jsme zbytečné fauly, které soupeř potrestal, takže to byla menší komplikace. Kluci odehráli dobrý zápas s těžkým soupeřem, jsme rádi, že jsme to zvládli. Držíme palce Havlíčkovu Brodu, aby dál sbíral body a měl klid.“

Miroslav Duben
„Chtěli jsme navázat na čtvrteční zápas, to se nám bohužel nepovedlo. Soupeř na nás nastoupil poměrně svižně. Nám bohužel celé utkání chyběla energie a nemohli jsme se dostat do tempa. Chyběl nám pohyb, prohrávali jsme osobní souboje, všechno bylo špatně. Bohužel jsme celý zápas tahali za kratší konec. Ve třetí třetině jsme se nadechovali díky přesilovkám, po kterých jsme se trochu dostali do utkání. Soupeř ale okamžitě kontroval a bohužel nám to nevyšlo. Asi to na Liberec neumíme, na jejich ledě jsme také dostali poměrně jednoznačně.“