V prvním utkání nového roku padli junioři těsně 2:3

Date of publication Author Kryštof Havíř

Liberec — První utkání roku 2023 bohužel nedopadlo pro Tygry vítězně. Ti sice i zásluhou Petra Przybyly vedli, Verva ale dokázala zápas dvěma slepenými góly otočit. Následně sice Petr Gajda vyrovnal, chemici si ale uzmuli vedení zpátky a další změnu skóre už nedovolili.

35. kolo, pondělí 02. ledna 2023
2:3
(1:2, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Przybyla (Brouček, Bačkovský), 25. Gajda (Brouček) – 13. Slavík (Vopat, Postl), 14. Maštalířský (Čech, Bystřický), 33. Ekrt (Svoboda, Vopat). Rozhodčí: Svobodová, Jechoutek – Horažďovský, Gregar. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 43:33. Průběh utkání: .

Hambálek (Krátký) – Jakubec, Culek, Ehrenberger, Hladík (A), Rybář, Patzelt, Meisel – Brouček, Janata, Gajda, Bačkovský, Špilka, Plos, Kříž, Jenčovský (C), Fiala, Hois, Pérez (A), Przybyla

HC VERVA Litvínov

Klika (Kubík) – Hocelík, Vyhlídal, Werner, Hynek, Hora, Bystřický, Beran – Slavík (A), Dudáček, Vopat (A), Dej, Špaček, Maštalířský, Postl, Čech, Danielčák, Bednařík, Ekrt, Svoboda

Do utkání lépe vstoupili Litvínovští. Ti byli aktivnější v útočném pásmu a už ve čtvrté minutě mohli jít do vedení, Ekrt však trefil jen tyčku Hambálkovy klece. První gól tedy padl až v jedenácté minutě a to na druhé straně, když rychlého obratu hry využil Petr Przybyla. O dvě minuty později ale přišly horké chvilky pro náš tým. Nejdříve z rychlého kontru skóroval Marek Slavík, třiatřicet vteřin na to obrat dokonal Matěj Maštalířský — 1:2.

Zkraje druhého dějství se blýskl nádhernou individuální akcí Petr Gajda, který se jako splašený vehnal do slotu, odkud zavěsil pod víko. Za osm minut ale vedli hosté znovu. Jan Ekrt v rychlosti z pravého kruhu trefil růžek branky — 2:3. Čtyři minuty před koncem druhé dvacetiminutovky mohl vyrovnat Lukáš Plos, z brejku ale nedokázal přehodit kotouč přes beton rozvaleného Kliky.

Do závěrečné třetiny Tygři zabrali. Vyrovnat mohl svou druhou trefou v utkání Petr Gajda, nahrávka od Jenčovského mu ale nesedla a Klika se tak stihl zavčas přemístit. Náš tým bombardoval Kliku projektily za všech různých směrů, zvrátit stav utkání ale nedokázal. V závěru to ještě šelmy zkoušely v šesti hráčích, další branku už však diváci neviděli.

Richard Lobo
„Nehodnotí se mi to snadno. Spoustu šancí jsme zahodili a svojí laxností v obraně jsme soupeři mnohé darovali. Ze začátku jsme tomu nešli naproti tak, abychom si to zasloužili. Je potřeba se vrátit k poctivé práci. Možná to je dobrá facka takhle na začátek nového roku, která nás probere do dalších zápasů.“

Martin Tvrzník
„Po dlouhé pauze jsme nevěděli co čekat, o to víc jsme rádi za výhru. Začátek jsme sice zaspali, pak se nám ale podařilo vstřelit góly a v závěru ustát liberecký tlak. Tři body z Liberce jsou pro nás nesmírně cenné.“