Tygři se o vyrovnání snažili marně. Kladno bere plný počet bodů

Kladno/Liberec – I čtvrté měření sil v tomto ročníku mezi Libercem a Kladnem zvládlo lépe domácí mužstvo. Tygři už od čtvrté minuty tahali za kratší konec a i když se dvakrát dostali svému soupeři na dostřel, domů se vrací s porážkou.

41. kolo, úterý 24. ledna 2023
3:2
(2:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Indrák (Plekanec), 9. Zikmund (M. Procházka), 49. Dotchin (M. Procházka) – 31. Kolmann (Melancon, Flynn), 49. Balinskis (Melancon, Birner). Rozhodčí: Ondráček, Stano – Rampír, Hnát. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2023. Střely na branku: 24:24. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.

Rytíři Kladno

Brízgala (Bow) – Kehar, Dotchin (A), Ticháček, Cibulskis, Slováček, Babka, Veber – Kubík, Plekanec (C), Indrák – Brodecki, Filip, Beran – M. Procházka, Zikmund (A), Jágr – Melka, Pytlík, O. Bláha II.

Kváča (Neužil) – Balinskis, Nedomlel, Ivan, Melancon, Derner, Štibingr, Kolmann – Birner (A), Filippi, Faško-Rudáš – Frolík, A. Najman, Flynn – Ordoš, Jelínek (C), Rychlovský – Vlach, Šír (A), Dlouhý.

Úvod zápasu se výrazně lépe povedl domácímu celku, který se během první desetiminutovky prosadil hned dvakrát. Nejdříve po nahrávce Tomáše Plekance zpoza brány otevřel skóre Miroslav Indrák a následně svůj důraz na brankovišti zužitkoval Ladislav Zikmund.

Tygři vyzráli na brankáře Brízgalu až v polovině utkání, kdy si Petr Kolmann sjel od modré až na levý kruh a zamířil do horního rohu. Rytíři si však v závěrečném dějství vzali dvougólové vedení zpět po přesilovkové ráně obránce Jakea Dotchina.

Jenže Liberečtí hned na to znovu snížili zásluhou nechytatelné dělovky Uvise Janise Balinskise a ve zbývajících minutách tak mohli usilovat o vyrovnání, neřkuli otočení skóre. Středočeši ale hubený náskok udrželi až do konce a i ve čtvrtém vzájemném souboji této sezóny tak zvítězil domácí tým.

Jiří Kudrna
„Čekali jsme těžké utkání na malém kladenském ledě. Připravovali jsme se na to, že domácí budou mít výborný pohyb, ale bohužel jsme nezachytili začátek tak, jak jsme chtěli. Do poloviny třetiny jsme dostali dva góly a prohrávali jsme 0:2. Ve druhé třetině se hra už vyrovnala a dali jsme kontaktní branku. Do třetí třetiny jsme tedy šli s velkou šancí utkání zvládnout a vyhrát. Soupeř si bohužel pomohl přesilovkou, přidal další gól a my už dokázali jen snížit. Zápas jsme ale ztratili paradoxně už v začátku, kdy mělo Kladno lepší nástup a dostalo se do dvoubrankového vedení. My už poté jenom dotahovali a nakonec Kladno zaslouženě vyhrálo.“

Pavel Skrbek
„Měli jsme dobrý vstup do zápasu a dali jsme dva góly. V desáté minutě jsme bohužel přestali bruslit a hra se srovnala. Ve druhé třetině se obraz hry úplně změnil, Liberec se hýbal o hodně lépe a my mu darovali spoustu šancí. Pořád jsme byli pod tlakem, ale podržel nás brankář. Liberec jen snížil. Šli jsme do třetí třetiny, pomohli jsme si gólem v přesilové hře, který nás trošku uklidnil, ale bohužel jsme hned v dalším střídání obdrželi gól na 2:3. Potom jsme to už ubojovali. Posledních dvanáct minut jsme jenom bojovali, vyhazovali puky ven. Bylo to vítězství, které jsme potřebovali. Já to hodnotím jen kladně.“