Ordošovy trefy nestačily, junioři v Hradci padli těsně o gól a v sérií prohrávají

Date of publication Author Jan Kousal

Hradec Králové/Liberec - Úvodní osmifinále play-off DHL extraligy juniorů mezi Tygry a Hradcem nabídlo velkou přetahovanou, kterou nakonec ovládl celek z východu Čech těsně 3:2. Nepříjemnou zprávou je zranění kapitána Jakuba Kalfiřta. Ten byl v polovině zápasu nepříjemně atakován a led opustil na nosítkách.

OF1, úterý 08. března 2016
3:2
(2:2, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Hidveghy (Gančarčík, Malík), 13. Hronek (Miškář, Havránek), 39. Miškář (Hronek) – 6. Ordoš (Hrníčko), 16. Ordoš (Solenský, Paločko). Rozhodčí: Škrobák – Frodl, Hynek. Vyloučení: 11:8, navíc Gančarčík 5 min. a do konce, Piegl 10 min. OT, Miškář 10 min. OT - Divila 10 min. OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 236. Střely na branku: 23:32. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Mountfield HK

Veselý – Lier, Košař, Bureš, Havránek, Hronek, Piegl – Zahradník, Malík, Hnik, Miškář, Dvořák, Drašnar, Krátoška, Hidveghy, Chalupa, Orság, Gančarčík, Pilař (C)

Hosnedl – Klinger, Kunst, Mečíř, Divila, Tržický, Starosta – Babec, Hrníčko, Kalfiřt (C), Huňa, Král, Gecko, Solenský, Ordoš, Zachar, Havlas, Paločko, Chlum

Liberečtí junioři zahájili osmifinále výborně a na konci 6. minuty se na ledě Hradce ujali vedení. Jan Ordoš pronikl obranou domácího celku až před brankáře Veselého, na kterého zkusil vyzrát bekhendovým blafákem. Úspěšně – 0:1. Zanedlouho však bylo vyrovnáno. Gančarčíkovu dělovku vyrazil Hosnedl jen k Patriku Hidveghymu a ten před poloodkrytou svatyní Tygrů nezaváhal – 1:1.

Po polovině první části dostal Mountfield k dispozici přesilovou hru, v níž napřáhl od modré čáry Filip Hronek, za jehož pumelicí se Hosnedl jen ohlédl – 2:1. Ještě do přestávky se ale Liberec postaral o další vyrovnání. Kotouč se z hole Solenského dostal k Janu Ordošovi, který ho namířil do horní poloviny hradecké brány – 2:2. Do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Ve druhé části dokonce Jan Ordoš mohl završit hattrick, ale místo toho, aby nasměroval kotouč mezi tři tyče za záda přesouvajícího se Veselého, trefil liberecký forvard jen boční síť. Pak přišel nemilý moment pro šelmy. Kapitán Jakub Kalfiřt byl ve středovém kruhu napaden Gančarčíkem a hřiště musel opustit na nosítkách. Hradecký hokejista inkasoval za ostrý zákrok trest na 5 minut a do konce utkání. Euforie po druhém gólu Lukáše Dernera v letošní sezóně

Přesilovka Liberce se poté dokonce zdvojnásobila, jenže nikdo ze Severočechů nedokázal skórovat. Gólman Veselý držel Hradecké a když už na puk nedosáhl, pomohla mu i tyč! Domácím se v koncovce dařilo mnohem lépe. Hronek v ojedinělé šanci místo zakončení ještě přistrčil puk Patriku Miškářovi. Ten zakončil nekompromisně do vzdálenějšího rohu Hosnedlovy brány – 3:2.

Obrovskou příležitost k vyrovnání měli naši junioři v čase 39:59. Piegl fauloval unikajícího Matěje Paločka, který se tak po verdiktu rozhodčího rozjel na Veselého v rámci trestného střílení. To neproměnil, a tak bylo po čtyřiceti minutách skóre 3:2 pro Hradec.

Ve třetí periodě to ale ze strany obou celků nebylo ono. Liberečtí i Hradečtí se do šancí dostávali jen ojediněle a Hosnedl s Veselým neměli příliš práce. Tygři v poslední minutě zkusili štěstí v šesti bez brankáře, ale Mountfield své vedení udržel až do závěrečného klaksonu. V sérii hrané na tři vítězná utkání se tak Hradec Králové ujal vedení 1:0.