Divokou přestřelku staršího dorostru s Pardubicemi, ovládl hostující celek

Liberec - Starší dorost ve svém třetím vystoupení na Pardubice vyzrát nedokázal. Překážkou byl brankář Milan Klouček, který z jednatřiceti střel pustil za svá záda pouhé tři projektily, dva byly navíc z hokejky Václava Burdy, třetí trefu přidal Jan Jeník.

4.kolo, sobota 12. září 2015
3:6
(1:1, 2:4, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Burda (Had, Wiencek), 23. Burda (Jeník), 36. Jeník (Eichler, Nezbeda) – 13. Martínek (Matýs, Machač), 22. Machala (Kaut, Martínek), 23. Machač (Martínek), 26. Žouželka (Roubal), 39. Paliesek (Mertl), 47. Roubal (Machala). Rozhodčí: Wagner – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 5:11 + Roubal (PCE) 10. min. nesp. chov.Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 31:35. Diváci: 49.

Žajdlík – Bednář, Krejsa, Eichler, Šuráň, Had, Korecký (C), Velechovský, Bálik – Mocek, Bruda, Čermák, Wiencek, Jeník, Nezbeda, Jursa, Verbický, Chrtek

HC Dynamo Pardubice

Klouček – Trejbal, Žouželka, Boček, Mertl, Matýs, Javůrek, Leder – Martínek, Pochobradský, Kaut, Štefka, Machač, Paliesek, Roubal, Machala, Syrovec, Kubišta, Šeliga

V opačném rozpoložení se nacházely oba celky před začátkem duelu, Tygři dokázali ve dvou duelech nasbírat čtyři body a okupovaly poměrně poklidný střed tabulky, zatímco Dynamo na svoji první výhru stále čekalo a s a nulovým ziskem uzavíralo pořadí.

Domácí začali aktivně a již po pěti minutách hry se poprvé měnilo skóre, nejrychleji se v předbrankovém prostoru po nepřehledné situaci zorientoval Václav Burda, jenž otevřel gólový účet duelu - 1:0. Těsně po polovině úvodní dvacetiminutovky ale sílící tlak Pardubic vyústil ve vyrovnání, Matýsovu střelu od modré čáry stihl tečoval jeden z hráčů takovým způsobem, že kotouč zamířil skoro kolmo k ledové ploše. Na divokou změnu směru ještě stihl Žajdlík zareagovat, na pohotovou dorážku Viktora Martínka už ale nikoliv - 1:1.

V prostřední části se teprve začaly dít věci, minutu po úvodním vhazování Wiencek ukořistil kotouč a ujížděl vstříc gólmanovi Dynama, ten jeho pokus eliminoval a místo toho na druhé straně udeřil Ondřej Machala - 1:2. Pár chvil na to navíc prostřelil Žajdlíka i Michal Machač a s Tygry to nevypadalo vůbec dobře - 1:3.

4. kolo sdo: Liberec- Pardubice

Jenže gólové hody pokračovaly, nejprve se prosadil chytrou bekhendovou střelou Václav Burda - 2:3. Nicméně poté znovu hosté Tygrům brankově odskočili, když krásnou Roubalovu nabídku zužitkoval na levé straně osamocený Michal Žouželka - 2:4.

Šelmy se ale nevzdávaly a pět minut před koncem druhé části snížil krásnou střelou Jan Jeník, čímž vrátil celek ze severočeské metropole na dostřel - 3:4. Ani to však nebylo z druhé třetiny vše, minutu před sirénou Ondrej Paliesek vrátil Pardubicím jistotu většího náskoku - 3:5.

Přišlo mi, že jsme byli nedůslední, nepokrývali jsme dorážky, příliš střel jsme nezblokovali. Pardubičtí byli důslednější a obětavější. Vyložené šanci jsme měli, bohužel jsme je neproměnili, to bylo rozhodující, ví trenér Jiří Kudrna.

Ten ještě umocnila branka z 47. minuty, Filip Roubal si počkal na nejvhodnější okamžik a chytrou ranou k bližší tyči propálil Žajdlíka - 3:6. Poté přeřadili Tygři svůj výkon na vyšší obrátky a svého soupeře přehrávali, ale gól vsítit nedokázali. Nejblíže byl Tomáš Nezbeda, jenž stanul osamocený mezi kruhy, nicméně obrovskou šancí pohrdl a mezi tři tyče nezamířil.

Bojovníci z města pod Ještědem se tak nakonec musejí smířit s nulovým bodovým ziskem, naopak Dynamo získalo svojí první výhru v letošním ročníku.