Juniorka otočila zápas v Boleslavi a po skvělém výkonu přehrála Bruslaře

Date of publication Author Jonáš Jech

Mladá Boleslav - Bílí Tygři se v sobotu odpoledne utkali v severočeském derby s Mladou Boleslaví. Šelmy potvrdily formu z posledních zápasů a už v druhém utkání po sobě zvítězily o tři góly. Bruslaře přehráli v poměru 2:5, a připsali si tak další tři body proti těžkému soupeři. V brance se opět ukázal v nejlepším možném světle Lukáš Hosnedl, který předvedl 32 úspěšných zákroků. Na druhé straně kluziště se blýskl dvěma góly a asistencí Jiří Babec.

42.kolo, sobota 27. února 2016
2:5
(1:3, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Pořízek (Pätoprstý, Motloch), 27. Outrata (Musliu, Borovec) – 12. Babec (Havlas, Kalfiřt), 16. Kunst (Solenský, Wiencek), 17. Babec (Kalfiřt), 29. Solenský (Gecko), 34. Havlas (Kalfiřt, Babec). Rozhodčí: Jechoutek – Střelka, Horažďovský. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 110. Střely na branku: 34:36. Průběh utkání: 1:0, 3:1, 2:3, 2:5.

BK Mladá Boleslav

Groh (17. Krofta) – Mašek, Uřidil, Mlčoch, Tůma, Žalud, Marček, Červinský – Musliu, Brzák, Pätoprstý, Rypar, Outrata, Borovec, Pořízek, Planý, Němec, Motloch

Hosnedl – Klinger, Kunst, Mečíř, Divila, Tržnický, Starosta – Babec, Pokorný, Kalfiřt, Rubeč, Gecko, Wiencek, Solenský, Havlas, Chlum

Utkání pro Bruslaře začalo velmi dobře, již ve 4. minutě vypálil Motloch. Pro odražený kotouč si dojel Pätoprstý, který našel zcela volného Radka Pořízka. Ten otevřel střelecký účet tohoto utkání - 1:0.

Ze strany domácích však bylo toto v úvodní třetině vše a iniciativu postupně převzali Bílí Tygři. To se projevilo již ve 12. minutě, kdy se hostující hráči dostali do rychlého protiútoku, Havlas našel volného Jiřího Babce, a ten prudkou střelou vyrovnal - 1:1.

O minutu později měli ještě obrovskou šanci domácí hráči, ale Hosnedl v brance Liberce předvedl tři parádní zákroky v krátkém časovém sledu a tak znovu mohli udeřit Bílí Tygři.

Na trestnou lavici totiž zamířil Kroni Musliu. Liberec nabídnutou šancí nepohrdl a svou první přesilovou hru v tomto zápase využil. Krásnou kombinaci po ose Wiencek - Solenský zakončoval Vratislav Kunst - 1:2.

Domácí se ještě nedokázali z inkasované branky pořádně oklepat a Groh vytahoval kotouč ze své klece potřetí. Opět po rychlém přechodu do útočného pásma se před domácím brankářem zjevil zcela osamocen Jiří Brabec a vyhnal Groha z branky - 1:3.

Druhou třetiny opět začali lépe domácí hráči, kteří zatlačili svého soupeře a odměnou jim za to bylo snížení. Odražený puk si našel Kroni Musliu, který místo střely nádherně uvolnil Vojtěcha Outratu. Ten trefil odkrytou branku hostí neomylně - 2:3.

Bruslaře snížení nakoplo a zdálo se, že budou sahat po vyrovnání, ale opak byl pravdou. Zničehonic totiž propadli ve svém obranném pásmu, Michal Gecko vybojoval puk pro Samuela Solenského, a ten vrátil svým spoluhráčům dvoubrankové vedení - 2:4.

Ještě lépe se Tygrům dýchalo ve 34. minutě. To totiž další přesilovou hru proměnil Vojtěch Havlas i přesto, že v brankovišti ležel zranění Vojtěch Tůma a Michal Krofta tak prakticky s ranou libereckého hráče nemohl nic dělat - 2:5.

Třetí třetina se již spíše pouze dohrávala. Největší šanci na zdramatizování zápasu měl Radek Pořízek, který neproměnil trestné střílení, a tak hostující hráči zaslouženě zvítězili 5:2.

Jan Křivohlávek
„Do zápasu jsme nevstoupili úplně špatně, ale zaváhali jsme v obranném pásmu, což soupeř potrestal vstřelenými góly. Ve druhé třetině jsme se sice dokázali vrátit do hry, bohužel jsme ale znovu opět inkasovali. Celý zápas nebyl z naší strany ideální, ale chtěli jsme ho pojmout jako přípravu na play–off, vůbec nic nevypustit a snažit se hrát do konce. Ve třetí třetině nechybělo moc, mohli jsme vstřelit gól a pak bychom to třeba ještě zvrátili. Jenže na kdyby se nehraje. My jdeme dál, vůbec se nedíváme za sebe, ale jen před sebe. Zápas s Libercem je za námi a my se chceme co nejlépe připravit na ty dva zbývající a na následující play–off, kde uděláme všechno pro to, abychom uspěli“

Petr Haken
„Pro nás velmi těžký zápas, ale musím hlavně pochválit hráče, jelikož co jsme si řekli, tak oni plnili. Navíc jsem byli dnes šikovnější než domácí a zaslouženě jsme vyhráli.“