Juniorka podlehla Kometě 3:1, čestný gól vstřelil vteřinu před koncem Kalfiřt

Date of publication Author Dominik Vaněk, Jonáš Jech

Brno - Bílí Tygři se v sobotu po poledni utkali s Kometou. Šelmy šly do utkání s pouhou tříbodovou ztrátou na svého soupeře, a měly o motivaci jednoznačně postaráno. Východočechy nakonec svěřenci trenéra Hakena jasně přestříleli. Dostála v brněnské brance přesto dokázal pokořit pouze Jakub Kalfiřt. Domácí naopak skórovali hned třikrát.

37.kolo, sobota 30. ledna 2016
3:1
(1:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 8. Garčic (Havránek, Zábranský), 49. Boltvan (Garčic, Havránek), 59. Kratochvíl (Kupčík, Gajarský) – 60. Kalfiřt (Solenský, Šír). Rozhodčí: Dědek - Maloušek, Naťašovský. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 113. Střely na branku: 25:35. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

HC Kometa Brno

Dostál – Furch, Mikyska, Zábranský, Kubeš, Kabelka, Sedláček, Kupčík – Havlát, Lunter, Dvořák, Nováček, Horký, Garčic, Havránek, Kratochvíl, Boltvan, Grünwald, Gajarský

Hosnedl – Turek, Klinger, Havlín, Kunst, Divila – Babec, Pokorný, Šír, Kalfiřt, Huňa, Rubeš, Král, Gecko, Solenský, Svoboda, Zachar, Kačírek, Chlum

Úvod utkání patřil spíše hostům z Liberce, kteří disponovali dobrým pohybem i důrazem v osobních soubojích. Kometa však hrozila z protiútoků. Jeden z nich využil ve 13. minutě Richard Garčic, jenž usměrnil za Hosnedlova záda kotouč vybojovaný za bránou Liborem Zábranským a Tomášem Havránkem. Vstřelená branka jako by nalila domácím krev do žil, rázem hru vyrovnali a dobrým pohybem srovnali se Severočechy krok. V závěru prvního dějství se navíc hostující Babec provinil proti pravidlům. Kometě se tak naskytla příležitost hrát přesilovou hru, byť byla rozdělena sirénou oznamující konec první části.

Do druhé části šli domácí s výhodou jednoho bruslaře v poli navíc. A přesto, že se Brňanům vstřelit gól nepodařilo, udrželi si herní převahu i po jejím konci. K vidění byl v podstatě obrácený průběh zápasu, než jaký oba týmy nabídly v první třetině. Kometa byla o něco málo aktivnější a na protiútoky tentokrát spoléhali hosté. Následně se hra srovnala, což ovšem změnu skóre nepřineslo. V poslední minutě druhé části si však nedovoleně počínali hned dva hráči domácího celku, Libereckým se tak naskytla velká příležitost pro smazání jednogólového manka, kterou si přenesli i do závěrečného dějství.

V něm však vyšly všechny pokusy o srovnání naprázdno. Zejména díky výborné brněnské obraně, která potvrdila, že ne nadarmo je druhou neúspěšnější v celé soutěži. Záda jí jistil také výborně chytající Lukáš Dostál, jenž třiceti čtyřmi zákroky podpořil výkon svého týmu. A když se v závěrečné třetině trefil po rychle rozehraném buly v obranném pásmu a pěkné kombinaci Jakub Boltvan a chvíli na to tečí v přesilové hře Petr Kratochvíl, bylo o vítězství prakticky rozhodnuto. V poslední vteřině upravil výsledek už pouze kosmeticky Jakub Kalfiřt.

Kometa si tak doma ponechává všechny body, na rozdíl od Libereckých, kteří odjíždějí domů s nepořízenou.

Petr Haken
„Musím pogratulovat domácím, dnes hráli výborně do obrany. My jsme první třetinu prospali, hráli jsme špatně. Od druhé třetiny jsme byli chvílemi lepším týmem. Tlačili jsme se do zakončení. Opravdu musím vyzdvihnou obranu Komety, spolu s výborným brankářem. Naše nedůslednost v zakončení nás dnes připravila o lepší výsledek.“

Pavel Pazourek
„Myslím si, že to dnes byl těžký zápas. Jsme rádi, že jsme ho zvládli. Soupeř z Liberce byl silný, hra byla vyrovnaná. My jsme se však dokázali prosadit, což zápas rozhodlo.“