Karta hráče

Fotografie není přiložena3 Lukáš Derner
2
Martin Čakajík
Martin Čakajík
obránce
Narozen12. 12. 1979
Výška178 cm
Váha86 kg
Hůllevá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Rodák ze slovenské Povážské Bystrice prožil dětství v městečku Němčová, které je nedaleko Trenčína. Logicky tak první hokejové krůčky udělal právě ve slavné slovenské Dukle. O tom, že má v sobě talent, svědčilo i to, že se v jednom týmu potkával se současnými slavnými slovenskými reprezentanty – Hossou, Gáboríkem či Radivojičem. S nimi se mu povedlo vyhrát slovenskou juniorskou extraligu a ve dvaceti letech se tak dočkal pozvánky na MS. V kanadském Winnipegu se Slovákům dařilo, nakonec si na krk pověsili bronzové medaile. Dospělý hokej si Čakajík v Trenčíně vyzkoušel poprvé v sezóně 1998-99 a následně za ní odehrál další tři sezóny. Během nich týmu pomohl k druhému a třetímu místu, v tabulce produktivity si připsal celkem 63 kanadských bodů, většinou patřil mezi nejproduktivnější zadáky soutěže.

I to zřejmě zaujalo GM Liberce Ctibora Jecha a tak se mladý Slovák stěhoval před sezónou 2002/2003 pod Ještěd, kde se stal posilou nováčka extraligy. V závěru prvního libereckého ročníku pak vypomáhal formou hostování v Třinci. S Oceláři se dostal nakonec až do semifinále play-off, kde jejich pouť ukončily Pardubice. I přes enormní zájem Třince dodržel smlouvu v Liberci, za nějž odehrál se skvělými výsledky ještě celou sezónu 2003-04. Třinec ve svém zájmu nepolevil a tak se stal dalším Čakajíkovým působištěm. Již po 25 zápasech byl však vyměněn do Znojma, kde pak hrál až do sezóny 2006/2007. V sezóně 2005/2006 pomohl Orlům až k 3. místu. Během již zmíněné sezóny 2006/2007 si tohoto ofenzivního beka vyhlédla Plzeň, kde hrál až do konce uplynulé sezóny.

S Plzní postoupil slovenský bek až do semifinále play-off, kde nakonec museli Indiáni sklonit hlavy před pražskou Slavií. Pro další rok se Martin opět stěhoval a vrátil se do klubu, kde poprvé okusil českou nejvyšší soutěž. Začátek sezóny nezastihl „Čakiho“ v dobré fazóně, přesto se stal čtvrtým nejproduktivnějším hráčem a svou zkušenost uplatnil především v play-off, kde patřil k hlavním pilířům obrany Bílých Tygrů. Sezónu, ve které nastoupil ke všem zápasům Severočechů, nakonec zakončil v semifinále proti Pardubicím, pozdějšímu mistru extraligy. V play-off nasbíral celkem osm kanadských bodů (0+8) a stal se jasně nejproduktivnějším bekem týmu. Zároveň hrál celkem čistě, když nasbíral 44 trestných minut v 67 zápasech.

Po odchodu několika hráčů z obrany se stal Martin pro sezónu 2010/11 základním stavebním kamenem obrany Liberce. Za Bílé Tygry nastoupil ke všem dvaapadesáti zápasům a podpořil je v základní části třiadvaceti kanadskými body (8+15), což ho vyneslo na špici produktivity beků týmu a mezi obránci v lize skončil na čtvrtém místě. Ve své nejlepší sezóně v extralize dokráčel se Severočechy na druhé místo základní části, ovšem play-off pro něho skončilo již ve čtvrtfinále, kde ho na dovolenou poslala Slavia Praha.

Stálice obranných libereckých řad už patří do kádru Severočechů jako Bílí Tygři do místní ZOO. Po celou sezónu 2011/12 patřil Martin do prvních dvou obranných řad a opět prokázal svou odolnost. Už poněkolikáté totiž nevynechal ani jeden duel Liberce a navíc se stal druhým nejproduktivnějším bekem týmu. Během základní části nasbíral devatenáct bodů za čtyři branky a patnáct asistencí. „Čakymu“ vyšlo bodově i play-off. Byl totiž třetím nejproduktivnějším Tygrem, když dokázal nastřádat sedm nahrávek a jeden gól. Ani tento příděl nestačil Liberci na to, aby se poprvé podíval do finále.

Martin Čakajík má zkušenosti i s reprezentačním dresem slovenského „A“ týmu, ve kterém odehrál přes 20 zápasů.

Aktualizace: PS - květen 2012

Dotazník:

Přezdívka v kabině

Čaki.

Největší úspěch dosavadní kariéry/hokejový zážitek

MS do dvaceti let – 3. místo.

Oblíbené jídlo; česká či zahraniční kuchyně

Slovenské halušky, suši, italská kuchyně.

Oblíbený film

Gladiator.

Oblíbená hudba

Kabát, U2, Elan, Team.

Další oblíbené sporty vedle hokeje

Golf, tenis, fotbal.

Oblíbené auto, motorka

Audi RS6 Avant

Dovolená snů

Dubaj.

Koníčky, záliby

Film, hřiby, občas dějiny, sudoku.


Fotogalerie

Naši partneři

Generální partner
Generální partner