Karta hráče

Fotografie není přiložena3 Ronald Knot
Dalibor Bortňák
Dalibor Bortňák
útočník
Narozen17. 2. 1991
Výška194 cm
Váha92 kg
Hůllevá

Statistiky

Aktuální statistiky

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Posledních 5 zápasů

nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil hráče

Dalibor Bortňák se narodil 17. února 1991 a své první hokejové krůčky udělal na veřejném bruslení s tátou, který ho k hokeji přivedl. Poprvé tak zařízl své ostří do zmrzlé plochy na otevřeném stadionu v Sabinově, kde také vyrůstal a začal s hokejem. Poté se přesunul na prešovskou hokejovou školu, odkud následně odešel do libereckého dorostu a pod trenérem Bouchnerem došel s týmem do play-off.

Urostlý slovenský centr Dalibor Bortňák odešel do zámoří po sezóně 2007/2008, tehdy si ho jako 18. vybral v draftu tým juniorské WHL Kamloops Blazers. V jeho dresu Bortňák odehrál tři sezóny a ve 178 utkáních posbíral 102 bodů (31+71). Bortňákovo jméno se pravidelně během této doby objevovalo v nominaci slovenských mládežnických výběrů, zúčastnil se MS 17 v sezóně 2007/2008, MS 18 v ročníku 2008/2009 i MS 20 v uplynulé sezóně. Mezi zajímavosti patří, že v roce 2009 se Bortňák mohl podívat do přípravného předsezónního kempu NHL Edmontonu Oilers. O účast ho ale tehdy připravilo zranění sleziny.

Daliborovi vyšel hned první přípravný zápas v dresu Severočechů, když dokázal skórovat. Po většinu sezóny ale působil ve čtvrté formaci a byl specialistou na hru v oslabení. Ve své první extraligové sezóně odehrál 34 zápasů a zaznamenal čtyři body (2+2). V play-off se bodově neprosadil a s Libercem to dotáhl až do semifinále. Mimo to také nastupoval za farmu v Benátkách nad Jizerou, v jejíchž dresu byl k vidění v devíti duelech.

Aktualizace:
PS - 2012


Dotazník:

Přezdívka v kabině

Bortny.

Největší úspěch dosavadní kariéry/hokejový zážitek

MS "20" v Buffalu.

Sportovní vzor

Zdeno Chára,Jevgenij Malkin.

Oblíbené jídlo; česká či zahraniční kuchyně

Steaky, mexická kuchyně.

Oblíbená restaurace

Steakhouse.

Oblíbený film

300, Never back down.

Oblíbená hudba

Hip hop, dance.

Další oblíbené sporty vedle hokeje

Hokejbal, fotbal.

Oblíbené auto, motorka

Audi.

Dovolená snů

Někde u moře.

Koníčky, záliby

Přátelé, cestování, facebook.


Fotogalerie

Naši partneři

Generální partner
Generální partner
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Olomouc
Bílí Tygři Liberec