Tygrům zlomila ve Finsku vaz špatná disciplína. Musíme na tom zapracovat, má jasno Marek Pinc

Date of publication Author Martin Kadlec, Petr Schultz

Tampere – Bílí Tygři se vrací z finského tripu bez bodů. Hlavní příčinou neúspěchu v zemi tisíce jezer je špatná disciplína severočeského klubu. Liberec inkasoval celkem pět branek v početní nevýhodě. „Hráli jsme proti Finům hodně nedisciplinovaně a to prostě proti tak dobrým bruslařům nejde,“ našel hlavní důvod dvou porážek brankář Marek Pinc.

Marku, jaký máš pocit z těch dvou zápasů ve Finsku?
Neodehráli jsme tady dobré zápasy a dostali jsme spoustu gólů. Hráli jsme proti Finům hodně nedisciplinovaně a to prostě proti tak dobrým bruslařům nejde. Musíme se z těchto zápasů ponaučit a jít dál. Máme mladý tým a sbíráme zkušenosti. Spousta hráčů odešla a přišli noví kluci z první ligy.Především pro ně to je dobrá zkušenost.

Marek Pinc o finském výjezdu: Neodehráli jsme dobré zápasy.

Jaký pro Tebe byl minulý zápas s TPS, kdy jsi dostal tři branky za sedm minut?
Za těch patnáct let, co asi chytám, jsem to už párkrát zažil. Byly to dorážky do prázdné branky, nebo se to tam nějak smolně odrazilo. Každý gól se dá chytit, ale tady se s tím těžko dalo něco dělat. Teď nás čekají další zápasy a musíme si k některým chybám a laciným brankám hodně říct.

Co je potřeba změnit do dalších zápasů?
Musíme zapracovat na disciplíně, abychom nechodili tak často do oslabení.

Vizuálně to vypadalo na vyrovnaný zápas, skoré hovořilo ale ve váš výrazný neprospěch. Kde byl tedy ten největší rozdíl?
Asi v tlaku do branky. Měli jsme tam také šance. My nedáme tři čtyři vyložené šance a oni pak jednou jedou dva na jednoho a nekompromisně pošlou puk pod víko. Je to o větším důrazu do brány. Hráli jsme prostě všichni špatně. I já jsem mohl chytit něco navíc. Příští týden se na to podíváme na videu, rozebereme chyby, a když si na to dáme pozor, tak by nám to mělo v dalších zápasech pomoci.

Marku, děkuji za rozhovor a šťastnou cestu domů.

Muska je zpět!