Přišel, viděl, zhodnotil. Na prvním domácím klání nechyběl ani Petr Nedvěd

Date of publication Author Martina Válková

L i b e r e c – Petr Nedvěd na ledě v tygřím dresu? To už je bohužel hudba minulosti. Nyní bývalé hokejové eso střídačku vyměnilo za tribunu, odkud příležitostně pozoruje vystoupení některých svých bývalých spoluhráčů. A stejně jako si "Méďa" nenechal ujít první extraligový zápas, tak mi ho nemohli nechat odejít bez toho, aniž bychom jej krátce nevyzpovídali.

Vystoupení Tygrů jste po delší době sledoval z tribuny. Co na výkon hráčů říkáte?
Byl to vyrovnaný zápas. Po dvou třetinách to bylo 1:1, ve třetí třetině se začal lámat chleba, dali jsme důležitý druhý a třetí gól. Soupeř na to samozřejmě musel nějak zareagovat, trošku hru otevřít, hrát malinko víc vabank. Nám, respektive klukům se pak ještě podařilo dát čtvrtý gól. Myslím, že to jsou zlaté tři body s velice těžkým soupeřem. V Litvínově sice už není Růča a v bráně Francik, přesto ale mají vynikající mančaft a bylo vidět, že i letos budou v extralize patřit ke špičce.

Chuť hrát? Už to trošku odeznívá, vyslovil se Petr Nedvěd

Po jak dlouhé době jste se na Tygry v akci přišel podívat?
Naposledy jsem tu byl někdy v minulé sezóně, ani nevím, kdy přesně. Letos to je můj první zápas a hned výherní, takže spokojenost.

Nesvrbí vás ruce při pohledu na kluky na ledě?
Ještě asi nějakou chvíli to potrvá, ale myslím, že už to trošku odeznívá. Přichází taková ta realita. Myslím, že každý rok to bude lepší a lepší, člověk se s tím víc a víc smiřuje. První rok byl samozřejmě těžký, člověk na ten hokej hodně myslí, ale nedá se to hrát do padesáti. Jarda Jágr je výjimka, jinak mi všichni ostatní jsme už skončili. /smích/

Zavítáte v následujících týdnech ještě na nějaké z domácích utkání? Budu tady ještě další měsíc, pak odlétám na Floridu. Každý zápas tu nebudu, protože mi to čas nedovolí, ale pokud ano, tak určitě přijdu. Na přelomu září a října tu bude trio domácích zápasů se Spartou, Třincem a Chomutovem. Na ty tu určitě budu.

Po vítězném utkání jste byl navštívit hráče v kabině. Padaly z vaší strany nějaké rady?
Rady ne. Byl jsem je jen navštívit, abych jim pogratuloval.