Reakce fanoušků nás potěšily, říká prezident Bílých Tygrů Petr Syrovátko

Date of publication Author Eva Lenertová

Rozhodnutí vedení libereckých Bílých Tygrů, zapůjčit jiným klubům některé hráče extraligového celku, vyvolalo mezi fanoušky řadu reakcí, a to jak pozitivních, tak i negativních, což svědčí vlastně o tom, že liberecký hokej není svým příznivcům lhostejný. "Rozhodnutí je rozhodnutím manažerským, protože srdcem se nikdo nechce v žádném případě smiřovat s porážkami a nikdo nechce nic zabalit předem, což mohu říci zcela jednoznačně za všechny hráče i management klubu," vysvětluje momentální situaci prezident klubu Petr Syrovátko, jenž připouští, že hokej již dnes nemůžeme brát pouze jako zábavu a sport, ale i jako byznys.

"Proto přišla na řadu neúprosná matematika, kterou musíme respektovat. Jen při stoprocentním bodovém zisku v poslední čtvrtině soutěže bychom měli naději na účast v play-off, a to proto, že jsme svými sportovními výkony v některých zápasech o tuto šanci v podstatě již přišli. Nicméně ještě dnes můžeme připustit možnost, že se do play-off dostaneme. Pokud by se tak stalo, budeme ho absolvovat s hráči, kteří dostanou příležitost. Rozhodně to nejsou hráči druhé kategorie, ale ti, se kterými se počítá pro příští sezónu. Naše rozhodnutí se opírá především o přesvědčení, že zbývajícími sedmi koly, které chybějí do konce základní části soutěže, naše práce nekončí ba naopak začíná. Již nyní připravujeme společně s generálním manažerem Ctiborem Jechem a trenérem Josefem Jandačem, jenž setrvává ve funkci hlavního trenéra i pro příští sezónu, koncepci složení takového mužstva, které bude mít od samého začátku jasný úkol, a to účast v play-off a v něm minimálně první kolo překonat. Není tedy lepší příležitosti pro naše mladé hráče, aby ukázali, co v nich je. Již teď se snažíme vytvořit v mužstvu konkurenční prostředí mladých hráčů, o kterých jsme přesvědčeni, že pro ně bude posledních sedm zápasů maximální motivací, a to s ohledem na příští sezónu, s ohledem na to, ukázat se trenérům při stavbě nového mužstva a předvést se před Vámi, fanoušky. Právě toto oživení vnese nový náboj, kdy možné nedostatky přebijeme právě zvýšeným nasazením, obětavostí, tvrdostí a správnou mírou agresivity, což si od mladých hráčů slibuji. Současně věřím, že jejich hra bude oživením i pro fanoušky. Za celý klub mohu zodpovědně prohlásit a slíbit, že se nikdo nepropůjčí k žádným spekulativním hrátkám a zpochybňování výsledků. Každý zápas chceme vyhrát a s tímto předsevzetím půjdeme i do zbývajících sedmi duelů základní části," slibuje prezident Syrovátko, který by touto cestou rád poděkoval za všechny vznesené připomínky respektive příspěvky na webových stránkách, které byly i k tomuto účelu zřízeny. "Těšíme se na další komentáře a děkujeme za dosavadní podporu," zdůraznil Petr Syrovátko.