Třinečtí do zápasu vlétli, shodli se Skalický s trenérem Hynkem

Date of publication Author Martin Zíta

Třinec/Liberec – Bílí Tygři odehráli ve čtvrtek na ledě třinecké WERK Areny svůj první zápas v rámci přípravy na extraligový ročník 2014/15. Duel byl zároveň prvním, který v novém domově odehráli Oceláři. Ti k měření sil přistoupili se vší vervou a zvítězili 6:2. „Na začátek sezony to bylo hodně svižné,“ komentoval zápas trenér Liberce Pavel Hynek.

“Na to, že se do zápasu šlo po dvou týdnech tréninku, do toho Třinečtí vlétli s hodně velkým nasazením. My jsme třikrát inkasovali po velkých individuálních chybách,“ říkal Pavel Hynek. Zmiňované nasazení Ocelářů, kteří křtili nový domovský stánek, ho ale nepřekvapilo. “Věděli jsme, že nepůjde o žádný pouťák.“

Stejný pocit po souboji s Třincem sdílel i mladý útočník Daniel Skalický. „Vlétli do toho, hráli dobře a hodně útočně,“ hodnotil. „Mají velmi dobré útočníky, nahazovali si puky, lítali tam a šli po nás.“ Zároveň si myslí, že i přes jasný výsledek zápas vlastně nic moc před sezonou nenaznačil. „Z prvního zápasu se moc soudit nedá. S chybami se tak trochu musí počítat. Ale řekl bych, že jsme ukázali i pozitivní věci.“

Letní pauza byla také ve světle úprav pravidel, tím asi nejdiskutovanějším pak bylo posunutí modrých čar ke středu kluziště. Ze začátku čtvrtečního zápasu to skutečně vypadalo, že to hráčům potíže působí. „Já si myslím, že to bylo hlavně tím, že šlo o první zápas v sezoně,“ říkal o adaptaci na tuto novinku Skalický. „Na druhou stranu to ale znát je. Když chcete třeba vyhodit puk z pytle. Já si myslel, že jsem na modré, ale byl jsem od ní snad pět metrů,“ dodal s trochou nadsázky.

Soutěže spravované IIHF, tedy i česká extraliga, přistoupily taktéž k takzvanému hybridnímu posuzování zakázaného uvolnění. Nově tak bude záležet čistě na citu čárového a jeho odhadu, zda se ke kotouči dostane jako první bránící hráč (zakázané uvolnění), nebo útočící (pokračování ve hře). „Pořádně jsme ani nevěděli, jak to s tím je,“ přiznal ohledně této novinky Skalický. „O přestávce k nám přišel rozhodčí a vysvětloval nám to. Určitě chvíli potrvá, než si zvykneme a stejně tak i rozhodčí. Tak to u novinek holt chodí.“

Petr Kváča: Chci být vzorem pro mladší kluky