Byli jsme příliš vylučovaní, naznačoval Radek Matějovský jeden z důvodů prohry

Date of publication Author Petr Schultz

P l z e ň - Po čtyřdenní přestávce se Bílí Tygři oblékli opět do hokejové zbroje a vyrazili na ledovou plochu, tentokrát na tu západočeskou, kde se utkali s indiány. Pikantní souboj to byl především pro Radka Matějovského, který je v městě národního nápoje doma. Ovšem liberecká „25“ si nevedla moc dobře, když Vlasákovi ve druhé třetině namazala třetí branku.

Co vám podle Tebe dnes scházelo nejvíce?
Větší chuť za vítězstvím a agresivita. Dnes nás v tom Plzeň předčila.

Myslíš, že už se projevuje únava z předkola?
Tak to určitě ne. My jsme měli teď čtyři dny pauzy, takže zde bych důvod nehledal. Plzeň se na dnešní zápas dobře připravila a do ničeho nás moc nepouštěla. Musíme se z dnešku ponaučit a zítra to chtít více.

Čekal jsi, že dnes nastoupí Martin Straka?
Já jsem na 99% tušil, že bude hrát a budou na nás zkoušet nějaké psychologické finty. Nepřekvapilo mě to.

Co se stalo u toho třetího inkasovaného gólu? (pozn. red. Matějovský chyboval a Vlasák zkompletoval hattrick)
Já jsem čekal, až ke mně přijede protihráč, abych mohl nahrát bekovi. Najednou jsem neměl kotouč na hokejce. Nevím, jestli mi to sjelo pod patkou nebo byl špatný led. Musím se na to podívat na videu.

Už třetí zápas v sezóně hrál Matějovský proti Plzni a ani jednou se nedočkal výhry..

Co se Ti honilo poté v hlavě?
Co si tady po tomhle člověk může říci. Nadšený jsem nebyl, ale já jsem se celý zápas cítil docela dobře. Řekl jsem si, že nějaká jedna chyba mě nemůže srazit dolů.

Bylo to pro Tebe dnes něco speciálního hrát v Plzni play-off?
Určitě. Já jsem v Plzni doma a mám tu i rodinu. Odehrál jsem tu asi osm sezón, takže rivalita tady je. Chci proti Plzni podat co nejlepší výkon.

Jak moc je těžké vymazat tenhle zápas z hlavy?
Já si myslím, že je lepší hrát hned druhý den. Člověk se v tom nebabrá. Teď na to zapomene a snad zítra podáme lepší výkon.

Nebylo přesilových her ze strany Plzně nějak moc?
My jsme věděli, že Plzeň má výborné přesilovky. Říkali jsme si to i v kabině. Fauly tam bohužel ale byly a my se z toho musíme ponaučit.

Ve třetí třetině jste s Plzní hráli vyrovnanou partii, ale domácí dali prakticky z první šance hned branku.
Ve třetí třetině jsme už hráli trochu vabank a hrnuli jsme to na góly. Oni nám tam pak ujížděli a měli z toho přečíslení. Mohli nám dát nějaké góly, ale i my jsme mohli dát nějakou tu branku. Škoda, že nám tam dnes nic nespadlo. Bylo by to určitě lepší na psychiku.

Radku, díky za rozhovor a hodně štěstí v zítřejším zápase.

Petr Kváča: Chci být vzorem pro mladší kluky