Práci složek IZS obdivuji. Vzdělání je pro mě hodně důležité, říká junior Jarabko

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - V areálu libereckého Sport Parku se ve středu uskutečnila náborová akce S Bílými Tygry policistou na zkoušku. Jedním z hráčů, kteří si přišli fyzické testy Policie ČR zkusit, byl i Jan Jarabko. Obránce klubové juniorky studuje zároveň na gymnáziu a v životě klade velký důraz také na vzdělání.

Na náborové policejní akci jsi ve všech disciplínách předvedl velmi dobré výkony. S jakým jsi nejspokojenější?
Asi s během na jeden kilometr, držel jsem se tam kluka, který to vyhrál. Myslím, že ten čas je obstojný. Jsem rád, že jsem si mohl vyzkoušet i celomotorický test. Je to nová zkušenost, samozřejmě je stále co zlepšovat.

Podobalo se to trošku i hokejové letní přípravě, která za několik týdnů znovu startuje?
Určitě. Kliky jsou podobné bench-pressu, běhání je samozřejmě nedílná součást letní přípravy. Už se nemůžu dočkat, až nám to zase začne.

Zároveň sis rozšířil obzory, kdyby třeba nevyšla dráha profi hokejisty, že?
Je super, že jsme si mohli zkusit něco nového. Kdyby to nevyšlo, věřím, že u policie bych měl otevřené dveře. Proč to nezkusit, kdyby taková situace nastala?

Jaký chováš obdiv obecně k práci složek IZS?
Všechny velmi obdivuji, protože bez nich by se to neobešlo. Sám vím, co dělají některé partičky v našem věku, jak se chovají. Nějaký pořádek tady musí být. Myslím, že všichni odvádějí výbornou práci, byť samozřejmě v každém zaměstnání občas dojde k nějaké menší chybě.

"V tuhle chvíli se snažím víc směřovat k hokeji, nicméně bez vzdělání se neobejdu"

O tobě se ví, že kladeš důraz i na vzdělání. Vnímáš to tak, že je riskantní úplně všechno vsadit na jednu kartu?

Aktuálně studuji na libereckém Jergymu. Vzdělání má u mě velkou důležitost, samozřejmě to ale musí být nějak vyvážené. V tuhle chvíli se snažím víc směřovat k hokeji, nicméně bez vzdělání se neobejdu. Kdo ví, třeba se zraním a pak budu rád za to, že budu mít možnost pokračovat jinak.

Cítíš, že tě v tom klub podporuje? Přece jenom stále není úplně běžné, aby hokejista studoval náročné gymnázium.
Ano, klub mi vychází vstříc. Zároveň mám ve škole individuální plán. S učiteli jsem domluvený, že když chybím třeba na test, můžu si to následně doplnit. Absence mi to samozřejmě trošku komplikuje, protože když chybím na výklad, je pak o něco složitější učit se to sám doma. Někdy to je těžké skloubit, ale klub i škola mi v tom pomáhají.

Zároveň gymnázium nahrává tomu, že bys mohl zamířit ještě na vysokou školu...
Je to do budoucna můj cíl. Samozřejmě zatím nevím, jak se to u mě vyvine s hokejem, v tom budu moudřejší za sezónu nebo dvě. Může se stát cokoliv, ale na výšku bych pokračovat chtěl.

Máš nějakou konkrétnější představu?
Vždycky mě něco táhlo k ekonomice. Za rok budu maturovat, uvidíme. Jak už jsem říkal, může se stát cokoliv.

Slavná trojice aneb selská jízda