Další Tygr ročníku 2006 v extralize! Daniel Pekař zažil premiéru

Liberec - Bílí Tygři nejen v letošní sezóně dávají ve svém extraligovém A-týmu velký prostor mladým hráčům z řad vlastní akademie. V pátečním duelu na ledě Vítkovic se poprvé v české nejvyšší soutěži představil útočník Daniel Pekař.

Pekař je dalším hráčem ročníku 2006, který v libereckém dresu do letošní extraligové sezóny zasáhl. Doplnil tak beky Adama Krále a Tomáše Galvase.

Daniel Pekař odehrál páteční utkání na ledě Vítkovic. Ve své premiéře nastoupil ve čtvrté formaci po boku klubových odchovanců Jaroslava Vlacha a Jana Šíra, a na debut si připsal slušný ice time téměř sedm a půl minuty. Mladý útočník se propracoval k jedné střele na branku a plnil si své úkoly i v defenzivě, když jednu soupeřovu ránu zbolokoval.

Bílí Tygři ve Vítkovicích nebodovali, při prohře 2:5 byly pozitivem alespoň opětovně dobré výkony mladých hráčů. Jaromír Pérez se představil ve druhé lajně a po asistenci téměř 100 starty v NHL ověnčeného Jayce Hawryluka otevřel skóre. Přes 12 minut odehrál také Tomáš Galvas.

Danielu Pekařovi blahopřejeme k prvnímu extraligovému startu!