Plnili jsme to, na čem jsme celý týden pracovali, těší Gajdu po vítězném derby

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Liberec - Sobotní podvečer nabídnul juniorské derby mezi Libercem a Mladou Boleslaví. Gólem se na něm podílel právě Petr Gajda, který otevíral skóre zápasu. Junioři tento zápas zvítězili 3:1.

Jak bys zápas zhodnotil ze svého pohledu?
Myslím, že jsme zápas odehráli slušně. Plnili jsme to, na čem jsme celý týden pracovali, škoda toho výpadku ve druhé dvacetiminutovce, ale jsem rád, že jsme to díky výkonu ve třetí třetině zvládli.

Kde si myslíš, že se zápas zlomil na vaši stranu?
Myslím, že zlomový bod byla jejich přesilovka pět na tři, kterou se nám podařilo ubránit. Jak se říká, kdo nevyužije pět na tři, nemůže vyhrát.

Jak vlastně vznikla akce, ze které pramenil tvůj gól?
Podařilo se nám rychle otočit hru. Mikuláš Jenčovský dostal dobrou přihrávku do jízdy a já jsem si dobře najel a stačilo mi už jenom trefit odkrytou bránu (směje se) .

Šlo ze zápasu cítit, že se jedná o derby?
Určitě, každý zápas s Boleslaví bývá vyhrocenější a tento nebyl výjimkou.

Jak jste spokojení se třemi výhrami před reprezentační přestávkou?
Určitě jsme za to moc rádi, odčinili jsme částečně těch osm porážek v řadě. Pauzu využijeme na potrénování některých situací, které se nám dneska nepovedly.

Ty letos nastupuješ ve dvou soutěžích, v juniorské extralize a v Chance lize, jaké vnímáš rozdíly mezi těmito ligami?
Z Chance ligy je cítit, že je to něco jiného. V chlapech, když člověk udělá chybu, tak mu to dají hned sežrat a trestá se to, kdežto tady tomu tak není. V podstatě by se dalo říct, že juniorská extraliga je rychlejší a Chance liga je spíš o přesnosti.

Petr Kváča: Chci být vzorem pro mladší kluky