Huňa, netradičně s céčkem na hrudi, rozhodl třetí duel. Na ledě jsem to bral i trochu na sebe, vysvětloval

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Junioři nastupovali do třetího utkání osmifinále s nožem na krku a navíc bez Jakuba Kalfiřta, který stále není fit po odstoupení z prvního zápasu. Kapitánské céčka tak po něm převzal Jozef Huňa. Ten třetí duel nakonec rozhodl a junioři pod jeho taktovkou došli k prvnímu vítězství v sérii. "Řekli jsme si, že to ještě můžeme otočit a to se nakonec i stalo," neskrýval radost slovenský střelec.

Vám se podařilo odvrátit konec sezóny. Jak těžké to bylo?
Bylo to velmi důležité. Měli jsme v hlavách, že to utkání musíme zvládnout a šli jsme do toho s tím, že chceme vyhrát. Začali jsme trochu nervózně, ale podařilo se nám dát důležitý gól do šatny. Brankář nás pak hodně podržel. Celkově jsme odehráli kvalitní zápas, takže jsme zaslouženě vyhráli.

Dvakrát jste v zápase prohrávali, ale dvakrát se vám poměrně rychle podařilo vyrovnat. Jak důležité bylo, že jste dokázali držet krok a do třetí třetiny jste mohli jít za vyrovnaného stavu?
Řekli jsme si, že musíme vyrovnat a že nemáme co ztratit. Chtěli jsme vyhrát a to se nám povedlo.

Euforie po druhém gólu Lukáše Dernera v letošní sezóně

Při absenci Jakuba Kalfiřta jsi nastoupil s kapitánským céčkem. Cítil jsi nějakou větší zodpovědnost za výsledek?
Tak to ani ne. My jsme celkově skvělý tým, takže je normální, když se navzájem povzbuzujeme. Ale něco ve mně proběhlo. Snažil jsem se trochu víc mluvit v kabině a některým klukům jsem před zápasem něco řekl. I na ledě jsem to vzal trochu na sebe.

Tvoje branka nakonec byla vítězná. Cítíš to tak, že jsi rozhodl utkání?
To byla především skvělá práce Vojty Havlase a Matěje Paločka, kteří vybojovali kotouč a přihráli mi před bránu. Já už jsem to neměl nijak těžké. Jsem rád, že tenhle gól rozhodl.

Můžeš popsat rozdíl mezi hraním v Benátkách, které se v sezóně pohybovaly spíše ve spodních patrech tabulky, a v play-off s libereckou juniorkou?
V Benátkách se točilo hodně hráčů podobně jako tady v juniorce. Pomalu jsme občas nevěděli v jaké sestavě nastoupíme. Velký rozdíl to ale není. Tady je to v play-off možná trochu vyhecovanější a hraje se tu hodně do těla, ale jinak žádné velké odlišnosti.

Brankář Veselý vás dnes a vlastně i v Hradci pěkně trápil. Co říct k jeho výkonům?
Hradečtí velmi dobře brání a my si s tím moc neumíme poradit. Trochu se trápíme v koncovce. Dnes jsme to konečně prolomili, dali jsme šest gólů a doufáme, že se zítra prosadíme znovu alespoň šestkrát. (směje se) Věřím, že už to půjde!

Jaké to je hrát v jednom týmu s extraligou otřískanými borci, jako je Dominik Lakatoš nebo Jan Ordoš?
Jsou to skvělí hokejisté. Přišli nám pomoct a je hodně cítit, že je tu máme. V kabině i na ledě. Jsme rádi, že nás posílili a že jsou tu s námi. Mohou nám jenom prospět.

Dominik dnes ale dostal trest ve hře. To asi nebyla záviděníhodná situace za stavu 1:1...
Nebylo to jednoduché, ale řekli jsme si, že to ještě můžeme otočit a to se nakonec i stalo.

Zítra vás čeká čtvrtý zápas. Bude příprava v něčem jiná než na třetí duel?
To si nemyslím. Bude to podobné, dobře se na ně nachystáme a věřím, že to zvládneme!

Petr Kváča: Chci být vzorem pro mladší kluky