Tygři začali turnaj v Yverdonu vítězně! Prodloužení s Ženevou rozsekl Libor Hudáček

Yverdon/Liberec - Svěřenci trenéra Filipa Pešána vkročili do klání ve Švýcarsku pravou nohou. Vyrovnané utkání s Ženevou nabídlo v základní hrací době pouze jednu branku na každé straně a zápas tak muselo rozhodnout prodloužení. V něm nakonec pro sebe výhru uzmuli hráči z města pod Ještědem.

Yverdon, středa 29. srpna 2018
1:2p
(0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 29. Douay (Lazarevs) – 16. Lakatoš, 62. Hudáček (Kvapil, Stříteský). Rozhodčí: Oggier, Tscherrig – Kaderli, Kovacs . Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1.

HC Servette Ženeva

Descloux – Tömmernes, Antonietti, Franson, Vukovic, Petschenig, Völlmin, Bezina, Mercier – Rod (C), Romy, Fritsche – Jacquemet, Richard, Wick – Kyparissis, Rubin, Riat – Lazarevs, Berthon, Douay

Will – Stříteský, Derner, Doherty, Šmíd, Hanousek, Ševc, Havlín – Lakatoš, Jelínek (C), Ordoš – Lenc, Hudáček, Kvapil – Chrtek, Bulíř, Valský – Teplý, Vlach, Krenželok

Utkání začali aktivněji Tygři, kteří v úvodních minutách zasypali brankáře Desclouxe střelami. Ten však za svá záda nepustil ani jeden kotouč a o slovo se přihlásil také švýcarský celek. Ten mohl jít ve čtvrté minutě do vedení, když rozhodčí nařídili po faulu jednoho z libereckých obránců trestné střílení. Noah Rod si ale na Romana Willa nepřišel. Vzápětí si domácí zahráli přesilovou hru, jenže Severočeši nedovolili svému soupeři žádnou větší šanci a zvládli oslabení na jedničku.

Poté si početní výhodu vyzkoušelo i naše mužstvo, úvodní branku ale málem vsítili Ženevští. John Fritsche se totiž dostal do samostatného úniku, i v tomto případě byl ovšem úspěšnější gólman Liberce. Následně na trestnou lavici putoval Jonathan Mercier a tentokrát už se Tygři prosadili. Ve skrumáži před bránou se nejlépe zorientoval Dominik Lakatoš, jenž propasíroval puk za čáru a otevřel skóre.

Na začátku prostřední dvacetiminutovky ujel všem svým pronásledovatelům Marek Kvapil, jeho klička do bekhendu se však minula účinkem. Svěřenci trenéra Filipa Pešána byli i nadále aktivnější, jenže se jim nedařilo prostřelit výborně chytajícího Desclouxe.

Z ničeho nic ale udeřil Servette. V přečíslení dva na jednoho přihrál Mark Lazarevs kotouč Floranu Douayovi, jenž zakončením z první překonal marně se natahujícího Romana Willa. O několik okamžiků později se sám před ženevskou svatyní ocitl Jan Ordoš, z bezprostřední blízkosti ale Desclouxe nepřekonal. V závěru druhé dvacetiminutovky hrála Ženeva dvojnásobnou přesilovku, Tygři se ovšem s vypětím všech sil ubránili a do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Poslední perioda moc vyložených šancí nenabídla. Nejdříve obdržel dvouminutový trest Martin Ševc, liberečtí hokejisté ovšem bez větších problémů vzládli i toto oslabení. Následně tvrdě vypálil z mezikruží Michal Bulíř, který bohužel pro tým z města pod Ještědem zamířil pouze do lapačky domácího gólmana.

Šest minut před koncem mohli šelmy rozhodnout o osudu zápasu, když po dalším vyloučení hráli v pěti proti čtyřem. Do konce třetí třetiny už ale žádný gól nepadl a šlo se do prodloužení.

V něm Marek Kvapil našel mezi kruhy zcela osamoceného Libora Hudáčka, jenž kličkou do protipohybu oblafnul Desclouxe a vystřelil našemu mužstvu bonusový bod. Další utkání sehrají Bílí Tygři na turnaji v Yverdonu v pátek proti Fribourgu.

„Myslím, že šlo o velmi kvalitní utkání. Švýcarský hokej je velmi rychlý a důrazný. Zpočátku jsme měli trochu problém si na to zvyknout, ale od druhé třetiny jsme dle mě hráli velmi dobře. Paradoxně ve fázi, kdy se nám dařilo soupeře tlačit, jsme dostali vyrovnávací gól. Třetí třetina byla vyrovnaná, až se nakonec šlo do prodloužení. V něm přišel jeden parádní únik a vybojovali jsme tak cenné vítězství nad velmi silným soupeřem.“