Starší dorostenci sfoukli Písek 6:0

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c - V desátém kole dorostenecké extraligy přivítali Liberečtí poslední Písek a roli favorita stvrdili výhrou 6:0. Jihočeši drželi krok s nadějemi Tygrů jen v první třetině, pak už ale úřadovali domácí, kteří druhé dějství vyhráli rozdílem tří branek. V dresu šelem se dvěma přesnými zásahy, v přesilovce a při vlastním oslabení, blýskl bek Jiří Říha.

11. kolo, sobota 03. října 2009
6:0
(1:0, 3:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 11. Miškovský (Kouba), 28. Hloušek (Mikyska), 29. Říha, 32. Říha (Morong), 43. Mikyska (Čechura), 58 Miškovský. Rozhodčí: Třasan – Daněk, Podrazil. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 87. Střely na branku: 44:25. Průběh utkání: 6:0.

Blažek - Staněk, Bednárik, Dám, Bartejs, Říha, Čechura, Najman - Beníšek, Příkazský, Schutz, Hloušek, Mikyska, Kouba, Slivka, Maďar, Morong, Miškovský.

IHC Písek

Lehečka (43. Doubek) - Bernad, Andrlík, Pícha, Souček, Kafka, Hrubý - Veselý, Paukner, Matiášek, Reiniš, Korous, Pich, Radosta, Hanus, Volf, Homolka.

Liberečtí dorostenci přivítali na svém ledě ve Svijanské aréně poslední tým tabulky Písek. Na začátku ale byli aktivnější hosté, kteří v prvních třech minutách zasypali brankáře Blažka kupou střel. Nejdříve vyzkoušel pozornost severočeského brankáře Bernad a o chvíli později tečoval Veselý střelu Hrubého, kterou ochránce tygří svatyně ztlumil mezi betony. To bylo ale na dlouhou dobu od Jihočechů vše. Pak začali úřadovat modrobílí a Lehečka se musel v brance hostů začít ohánět. První to zkoušel v páté minutě Kouba, který se snažil dorazit střelu Říhy. Následně musel písecký brankář bleskově vystartovat z branky a hokejkou odpálit puk opět před dotírajícím Koubou. Největší šance Liberce přišla v jedenácté minutě, když Mikyska předložil kotouč Hlouškovi, jehož pokus zpacifikoval hbitý Lehečka. Liberecká střídačka ovšem nemusela dlouho smutnit, protože o pár vteřin později vyhrál Kouba buly přesně na hůl Daniela Miškovského, který z první trefil škvírku pod vyrážečkou a rozvlnil poprvé síťku v hostující brance – 1:0.

Na dvoubrankové vedení mohl zvýšit Slivka, hostující Andrlík ale obětavě padl do střely a jen těžko se sbíral z ledové plochy. Další zákrok si připsal Lehečka proti pěkné střele Hlouška. Ke konci třetiny si zachytal i Blažek, který vystavil červenou na semaforu střele Radosty. Pět vteřin před první přestávkou pak inkasoval tvrdou střelu do helmy písecký brankář, který vyrazil bombu Mikysky.

Do prostředního dějství nastoupili opět aktivněji hosté, ale svůj úvodní tlak v branku nepřetavili. Blažek si musel pouze poradit se šťiplavou střelou Součka. Hned z protiútoku zahrozil Hloušek, který z levého křídla trefil tyč písecké svatyně. Jeho čekání na branku se ovšem protáhlo jen o pár vteřin, protože brankář Blažek zachytil rozehrávku hostů, přihrál Mikyskovi, který poslal kotouč do jízdy Karlu Hlouškovi a ten střelou mezi betony poslal domácí do dvoubrankového vedení – 2:0. Defenzíva Písku byla i nadále přetížená a Bílí Tygři nepříjemně kousali. V další šanci se ocitl Schutz, který zakončoval akci dva na jednoho, Lehečka byl na místě. V čase 28:09 se už ale stav na ukazateli opět měnil. Jiří Říha uloupil ve vlastním oslabení hostující rozehrávku, najel mezi kruhy a bombou pod víko přišpendlil kotouč do branky – 3:0. Pak se po dlouhé chvíli protáhl i domácí brankář Blažek, který vychytal Homolku.

Čtvrtá trefa do branky Jihočechů padla v přesilové hře 4 na 3. Ve dvaatřicáté minutě si vyměnil Morong kotouč s Jiřím Říhou a druhý jmenovaný střelou o horní tyčku dal svůj druhý gól v zápase – 4:0. Minutu na to se řítil sám na Lehečku Maďar, jeho kličku ale písecký brankář nezbaštil. V devětatřicáté minutě pálil Dám a modrožlutý brankář se proti jeho ráně raději skrčil. V závěru třetiny mohl ještě snížit Kolous, který předvedl hezkou individuální akci, Blažek byl ovšem na místě.

Hned v úvodu poslední třetiny zasadili domácí hostům další ránu. Ve třiačtyřicáté minutě pálil od modré Čechura, Lehečka jeho pokus ztlumil pouze za sebe, kde ho dorazil Josef Mikyska a vyhnal hostujícího brankáře na střídačku – 5:0. Nového muže v masce otestoval po minutě Beníšek, který se pokusil zasunout kotouč zpoza branky, Doubek ovšem ucpal škvírku u tyčky. Pak se ozvali i Jihočeši. Na trestné lavici seděl Tygr Urban a Blažek měl najednou plné ruce práce. Nejnebezpečnější pokus přišel od tečujícího Radosty, liberecký brankář vytěsnil jeho střelu na plexisklo. Nadále se hrál velice důrazný a rychlý hokej s mnoha osobními souboji.

Další obrovskou šanci měl na hokejce severočeský Beníšek, který po střele Říhy nedokázal dotlačit kotouč do prázdné branky. V šestapadesáté minutě ukázal Doubek své brankářské kvality, když lapil jedovku Dáma. Liberec se snažil hrát vzadu na nulu a Jihočeši se snažili vstřelit aspoň jeden čestný úspěch. O čisté konto se pokusil tři minuty před koncem připravit Blažka Pícha, jeho tečovaná střela ale minula jen o milimetry libereckou klec. Konečnou podobu utkání tak dal Daniel Miškovský, který v sólu přes půl hřiště napálil kotouč mezi betony Doubka – 6:0. Zápas tak skončil jasným vítězstvím Bílých Tygrů, kteří ukořistili všechny tři body.