Reportáž

Vyrovnáno! Havlín životní trefou rozhodl brankářskou exhibici Willa s Hrubcem

Třinec/Liberec - Také po druhém dvojutkání finálové série mají hokejisté Liberce a Třince k titulu stejně daleko. Přestože Bílí Tygři ve čtvrtém duelu ztratili těsně před koncem hubený náskok 1:0, radovali se nakonec po výhře v prodloužení. Úchvatnou bitvu ozdobenou skvělými zákroky obou brankářů rozhodl obránce Tomáš Havlín.

Začátek zápasu nabídl hned několik zajímavých momentů, ale ani jednomu týmu se nepovedlo využít některou ze slibných příležitostí. Zatímco domácí Chmielewski ztroskotal na Willovi, liberecký Ordoš jen těsně minul horní růžek třinecké klece.

Jako první rozvlnil síť až krátce před koncem úvodní dvacetiminutovky obránce šelem Tomáš Havlín. Radost libereckých hokejistů však netrvala dlouho. Při střele Havlína totiž v třineckém brankovišti došlo ke kontaktu Valského s brankářem Hrubcem, a tak branka nemohla být uznána.Po přestávce se Tygři prezentovali ve velmi dobrém světle, a dokonce by se dalo říct, že jich byl plný led. Smečka nejprve ubránila oslabení tří proti pěti a poté několikrát vyděsila domácí ochozy. V obrovské šanci se nejprve zjevil Lenc a krátce nato měl Kvapil, po faulu na Birnera, k dispozici trestné střílení. Šimon Hrubec v brance Ocelářů však exceloval a skvělými zákroky deptal liberecké střelce.

V čase 36:15 se však Tygrům přece jen podařilo Hrubcovo kouzlo odčarovat. Po skvělé práci Redenbacha na útočné modré se kotouče ujal Marek Kvapil, jehož střela se od clonícího Radana Lence odrazila do protipohybu domácího gólmana. Liberečtí se tak i s drobným přispěním štěstí dostali do vedení.V úvodu třetí části se musel činit především Roman Will, který čelil několika příležitostem Ciencialova útoku s bratry Kovařčíky či nebezpečným pokusům Draveckého a Wereka. Liberecký gólman ale předváděl, podobně jako na druhé straně Šimon Hrubec, skvostný výkon.

S blížícím se koncem základní hrací doby svěřenci Filipa Pešána rozhodně nepolevovali a koncentrovaným výkonem bez větších chyb hlídali hubený náskok 1:0. V samotném závěru však přišel tvrdý úder Ocelářů. David Cienciala překvapil Willa z ostrého úhlu a šťastnou trefou poslal zápas do prodloužení.

V něm oba dva gólmani jen potvrzovali svou extratřídu. Will s Hrubcem pochytali velké množství brankových příležitostí, ale radovat se mohl jen jeden. A k velké radosti libereckého hloučku fanoušků to byl Roman Will. V 75. minutě se totiž přece jen dočkal branky jablonecký rodák Tomáš Havlín, díky jehož životní trefě srovnaly šelmy stav série na 2:2.

Ohlasy trenérů

Václav Varaďa
HC Oceláři Třinec
„Bylo to vyrovnané, nic jsme si nedali zadarmo. My jsme sice šťastně vyrovnali, pak jsme si vytvořili velmi dobré příležitosti, ale inkasovali jsme v prodloužení. Pro nás nic nekončí. I zbývající zápasy očekávám v obdobném duchu."
Filip Pešán
Bílí Tygři Liberec
„Další naprosto vyrovnaný zápas. Nedáme si kousek ledu, bojujeme o každý puk a buly, o každou střelu. Dnes jsme byli o tu jednu střelu šťastnější než soupeř."

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner