Reportáž

Mečbol! Tygři se v semifinále znovu dostávají do vedení, Kometě nasázeli bůra

Liberec - To byla paráda! Svěřenci Filipa Pešána ovládli pohlednou domácí bitvu s Brnem a před zraky vyprodané Home Credit Areny zvítězili 5:2. Dvěma góly se zaskvěli Petr Jelínek s Tomášem Filippim, Marek Kvapil zapsal stejný počet asistencí. Naši hokejisté vedou 3:2 na utkání!

Severočeši do zápasu vletěli ve velkém stylu. Kometu zatlačili pod nemalý tlak a hned byli odměněni přesilovkou. Křižná přihrávka Marka Kvapila projela napříč útočným pásmem až k Tomáši Filippimu, který neotálel a z pravého kruhu švihem rozvlnil síť - 1:0. Spolupráce stejných borců vedla i k další šanci. Filippi ze strany najížděl na Čiliaka, bohužel ale kotouč příliš zvedl a poslal jej nad bránu.

V téměř totožné příležitosti se zjevil také Petr Jelínek. Na rozdíl od Filippiho to zkoušel po rozhýbání Čiliaka po ledě, nicméně brněnský gólman s troškou štěstí zasáhl betonem. Moravané postupně vyrovnávali hru, zvýšili četnost střelby a Roman Will se musel častěji ohánět. Velká šance Holíka z mezikruží byla ještě zblokována, avšak těsně před odchodem do kabin bylo vyrovnáno. Hosté využili nedorazu v liberecké defenzivě, Kusko posunul touš doleva na Petera Muellera, a ten ho zvedl pod břevno - 1:1.

Tygrům se skvěle vydařil také nástup do prostřední třetiny. Petr Jelínek měl otevřenou cestu až do mezikruží, načež skvěle vystřelil zpoza obránce a trefil se přesně k tyčce - 2:1! Severočeši měli celkově navrch, nicméně přesto mohlo být srovnáno, kdyby Mueller po Eratově přihrávce pálil během přesilovky o něco přesněji.

Marek Kvapil prožíval další ze svých skvělých zápasů. Přibližně v polovině základního hracího času exkluzivní přihrávkou našel najíždějícího Petra Jelínka, proti jehož dělovce se Čiliak stačil přemístit. O chvíli později podobným způsobem oslovil také Libora Hudáčka, jehož příležitost byla ještě větší. Škoda, že se hostující brankář prezentoval skvostným zákrokem betonem!

Přihrávku Marka Kvapila dokázal využít až obránce Ladislav Šmíd! Ten přijal kotouč na levém kruhu a ideální dělovkou do šibenice nedal Čiliakovi vůbec žádnou šanci - 3:1. Domácí mohli své vedení ještě před koncem periody navýšit. Radan Lenc vzal přečíslení tří proti jednomu na sebe, jenže přestřelil. Jaroslav Vlach poté ještě v samostatném úniku neprostřelil Čiliaka, který mu tak trošku oplatil souboj ze třetího utkání série.

Úvod třetí dvacetiminutovky se nesl ve spíše opatrnějším duchu. Slibnou příležitost měl na holi až hostující Plášek, jenž po dvou zblokovaných pokusech Erata zakončoval bekhendem do břicha Romana Willa. Přesto však bylo sníženo, rychlý průnik zakončil Martin Zaťovič z mezikruží přímo pod horní štangli - 3:2.

Moravanům vlila kontaktní trefa čerstvou krev do žil. Michálkovo nahození chytře sklepával Mueller a Liberečtí měli štěstí, že se Roman Will dobře zorientoval a nenechal kotouč projít za své betony. Na druhou stranu se ve velké rychlosti vydal Michal Birner. Dobře posunul puk na Marka Kvapila, ten si najel na levý kruh a vyprášil rukavici Čiliaka. Brněnští se s přibývajícím časem snažili o vytvoření náporu, svěřenci Filipa Pešána ostražitě bránili a vedli si v této činnosti skvěle.

A navíc se dočkali gólu! Čiliak zaváhal při startu za nahozeným pukem, za brankou si jej tedy vzal Radan Lenc. Ten ho poslal do kladného úhlu a připravený kapitán Petr Jelínek zamířil pod vyrážečku maskovaného muže - 4:2. Nebylo překvapením, že to ještě hosté zkusili bez brankáře. Místo kýžené korekce ovšem Tygři pečetili vítězství! Libor Hudáček úžasně vybojoval kotouč u hrazení a Tomáš Filippi jej navzdory snaze chytajícího beka poslal mezi tři tyče - 5:2. Liberec má mečbol!

Ohlasy trenérů

Filip Pešán
Bílí Tygři Liberec
„Povedly se nám vstupy do prvních dvou třetin. Budu se opakovat, série je naprosto vyrovnaná, rozhodují detaily. My jsme dnes možná byli o trochu důraznější v zakončení, než hosté. Proto jsme vyhráli."
Kamil Pokorný
HC Kometa Brno
„První třetina přinesla, i díky přesilovkovému gólu, aktivitu domácích. Myslím si však, že to z naší strany nebylo úplně špatné, dočkali jsme se i vyrovnání. Zápas jsme ztratili ve druhé části, v níž jsme byli hodně pasivní. Byla to naše nejhorší třetina v sérii. I když jsme v další dvacetiminutovce vyvinuli tlak, vstřelili jsme kontaktní gól a měli jsme i možnosti vyrovnat, nepodařilo se nám to. Domácí naopak z brejku odskočili na 4:2 a rozhodli. Samozřejmě jsme zklamaní, nicméně musíme se poučit ze druhé třetiny. Takhle hrát nechceme."

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner