Reportáž

Kanonáda! Šelmy nasázely půltucet branek a vedou 2:0 na zápasy

Liberec - Boleslavští se hned v úvodu druhého utkání ujali vedení. To jim ale dlouho nevydrželo, Tygři pomalu přebírali otěže zápasu a i díky dvěma trefám kapitána Petra Jelínka si bez větších potíží dokráčeli pro další vítězství. Série se tak na led velkého rivala přesouvá s příznivým stavem 2:0 pro Liberec.

Už od úvodních minut byl k vidění zcela strhující hokej se spoustou akce. Vyprodaným ochozům Home Credit Areny to nicméně zprvu příliš nevonělo. Bruslaři se totiž prokombinovali až před Romana Willa, Jakub Klepiš ještě posunul puk do strany na Michala Vondrku, a ten zblízka pohotově zacílil - 0:1. Trošku ospalejší rozjezd Tygrů probudila prudká rána Petra Kolmanna. Ten napálil z dálky tyčku a rázem začalo být před Růžičkou pořádně živo!

Lukáš Krenželok prokázal za brankou skvělý přehled. Našel totiž mezi kruhy Martina Ševce, jehož střela se odrazila k Petru Jelínkovi, který z metru nemohl minout - 1:1. O chvíli později se Radan Lenc z pravé strany prosmýkl až před Růžičku, jenž jeho široký blafák zastavil betonem. Následovala dost možná zásadní část utkání.

Liberečtí totiž byli na téměř dvě minuty odesláni do tří, přičemž se zlomila hůl Petra Jelínka. Šelmy se tedy bránily prakticky ve dvou! Není divu, že si Bruslaři vytvořili obrovský tlak. Fantastický Roman Will ovšem i ve spolupráci s tyčkou a obětavě blokujícími spoluhráči odmítl inkasovat, a když se Tygrům podařilo vyhodit, propukla aréna v hromový jásot.

Ještě větší hluk otřásal tribunami, když domácí vzápětí také dostali možnost zahrát si přesilovku. Martin Ševc s Markem Kvapilem skvěle udrželi útočné pásmo. Do rozhozené defenzivy soupeře se tak z levé strany vřítil Michal Birner, žabičkou přes ležícího beka našel Tomáše Filippiho a ten zvládl ránu bez přípravy na jedničku - 2:1!

Nástup do další periody se libereckým hokejistům vyvedl na výbornou. Marek Kvapil vybojoval touš u zadního hrazení. Přihrál jej Tomáši Filippimu, který okamžitě nabídl černou gumu Radanu Lencovi. Ten svého bývalého zaměstnavatele nešetřil a zamířil přesně pod víko - 3:1! Přesně za dvě minuty se skóre měnilo znovu. Ladislav Šmíd vypustil nepříjemnou ránu, kterou Růžička vyrazil pouze před nechráněnou část klece. Puk si našel Petr Jelínek a doručil jej, kam se sluší a patří - 4:1.

Severočeši nepřestávali útočit. Libor Hudáček trošku zápasil s kotoučem pod bruslemi, jenže vzápětí nádherně našel Tomáše Filippiho, jenž po jeho křižné přihrávce mířil pouze do tyčky! Růžička si svatyni nepostavil vůbec špatně, vždyť Martin Ševc vzápětí zpoza kruhů otřel svůj pokus pro změnu o břevno. Boleslavští, kteří v těchto chvílích na ledě spíše paběrkovali, z ničeho nic snížili. Radim Zohorna nabral rychlost, vydal se do útočného pásma a zaskočil Romana Willa přesným trefením mezírky pod rukou - 4:2. Domácí si do kabin přesto odnášeli výhodný náskok.

Na startu třetí části se mohli Bruslaři posunout na dostřel. V početní převaze ale na skvěle zformované Tygry recept nenašli. Modrobílí už celkově hráli spíše ze zajištěné defenzivy a snažili se udržet snaživého soupeře na uzdě. Cestu k šanci přece jenom našel Šťastný, jehož střelu z pravého kruhu se ještě marně snažili dorazit spoluhráči.

Boleslavské naděje zeslábly poté, co si hosté nepohlídali střídání a hráli v šesti. Šelmy nabídnutou přesilovkou nepohrdly. Marek Kvapil to zkusil zleva, Růžičkovi touš vypadl před brankoviště a důsledný Michal Birner ho přilepil pod horní tyčku - 5:2. Svěřenci Filipa Pešána nemínili pustit nohu z plynu. Hned při další akci se kotouč povaloval před klecí Bruslařů, kde si jej vzal Libor Hudáček, jenž zakončil bekhendem za ležícího Růžičku - 6:2!

Zdálo by se, že by se za současného stavu mohla ubírat pozornost pouze na forvardy, to ovšem nebyla tak úplně pravda! Roman Will totiž neskutečným přemístěním vyčapal Pacovského, který už mířil do takřka prázdné pokladnice! Za několik minut navíc eliminoval také šanci Látala, jenž si z pravé strany sjel až do bezprostřední blízkosti brány.

Skóre už se více neměnilo, a to také díky tomu, že přesilovkovou střelu Lukáše Krenželoka z mezikruží odrazilo břevno. Tygři vedou 2:0 na zápasy!

Ohlasy trenérů

Filip Pešán
Bílí Tygři Liberec
„Špatně jsme vstoupili do zápasu a inkasovali jsme po několika vteřinách. To poznamenalo start duelu, postupně jsme se ovšem začali se soupeřem a vývojem utkání vyrovnávat. Oba týmy měly k dispozici přesilovku pět na tři, díky které mohly zápas výrazně naklonit na svoji stranu. To se nepovedlo nám ani Mladé Boleslavi. Přesto jsme nakonec v početní výhodě rozhodli a zaslouženě vyhráli."
Miloslav Hořava
BK Mladá Boleslav
„Přiznám se, že nevím, co říct, abych se neopakoval. Je vidět obrovský rozdíl, jsme ve všem horší, a proto prohráváme, a proto jsme také obdrželi jedenáct gólů. Zatím si s tím nevíme rady. Zkusíme se nějak připravit na domácí zápasy a odehrát je lépe, jestli toho budeme schopni."

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner