Tygři ovládli derby s Mladou Boleslaví! Soupeři povolili jedinou branku

Mladá Boleslav/Liberec – Utkání začalo pěkně zostra, když se během prvních dvou minut prosadily oba celky. Další góly však přinesla až prostřední dvacetiminutovka, ve které se Tygři dostali do dvoubrankového vedení. Svůj náskok následně po zodpovědném výkonu udrželi až do závěrečné sirény a potřetí v sezóně přemohli Mladou Boleslav.

45. kolo, neděle 17. února 2019
1:4
(1:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Žejdl (Klepiš, Kotvan) – 1. Lenc (L. Hudáček, Birner), 30. L. Hudáček (Birner), 37. Valský (Birner, L. Hudáček), 59. Birner. Rozhodčí: Hodek, Lacina – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 054. Střely na branku: 23:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.

BK Mladá Boleslav

J. Růžička (Krošelj) – Bernad, Pláněk, Kotvan, Kurka, Dlapa, Kovačevič, Němeček – Skalický, Klepiš (A), Vondrka (C) – Pabiška, Žejdl, Šťastný – Pacovský, P. Musil, Látal – Flynn, T. Knotek, P. Kousal.

Will (Schwarz) – Derner, Stříteský, Šmíd (A), T. Hanousek, Ševc, Doherty, Kolmann – Birner, L. Hudáček, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek (C), Ordoš – Valský, Redenbach, Lakatoš – D. Špaček, J. Vlach, M. Zachar.

Vstup do zápasu vyšel Libereckým báječně. Už po čtrnácti vteřinách se totiž zakončení Libora Hudáčka odrazilo k Radanu Lencovi, jenž využil zmatků v obraně domácích a bekhendem poslal puk do sítě. Vzápětí ale putoval na trestnou lavici Ladislav Šmíd a Mladoboleslavští se dočkali rychlého vyrovnaní. Ve druhé minutě přihrál Jakub Klepiš mezi kruhy Lukáši Žejdlovi a ten svou pohotovou ranou překonal Romana Willa, jemuž v dané chvíli clonil jeden z hráčů soupeře. Po gólové smršti v úvodu však střelné zbraně obou celků na delší dobu vychladly.

Severočeši měli sice mírně navrch, jenže do žádného vážnějšího ohrožení Růžičkovy svatyně se nedostali a neprosadili se ani v přesilové hře. V závěru prvního dějství mohl z bezprostřední blízkosti dorážet Pavol Skalický, trefil ale pouze připraveného Romana Willa.

Prostřední dvacetiminutovku začali pro změnu aktivněji hráči z města automobilů, šelmy ovšem jejich nápor ustály a těsně před polovinou zápasu podruhé udeřily. Michal Birner v kruhu pro vhazování zachytil ve vzduchu boleslavské vyhození, naznačil střelu a poté adresoval přihrávku osamocenému Liboru Hudáčkovi, jemuž stačilo zasunout puk do odkryté klece.

Poté to na ledě i v hledišti začínalo vřít a došlo i na několik vyloučení. V šestatřicáté minutě inkasoval menší trest Jakub Klepiš a svěřenci trenéra Filipa Pešána nabídnutou početní výhodu využili. Ve skrumáži před Janem Růžičkou se nejlépe zorientoval Jakub Valský, který propasíroval touš za brankovou čáru. Po druhé periodě tak Tygři vedli o dvě branky.

Na začátku závěrečného dějství si Středočeši zahráli přesilovku, jenže Liberec zvládl oslabení v podstatě bez potíží. O chvíli později si týmy vyzkoušely i hru čtyři na čtyři, při které se do velké šance dostal Jakub Valský. Tentokrát ale Jana Růžičku nepřekonal. Bruslaři se stále snažili o snížení, naše mužstvo ovšem plnilo své defenzivní pokyny na jedničku a své soupeře nepouštěli do žádných větších příležitostí.

Obrázek hry se až do závěru utkání nezměnil. Mladoboleslavští marně bušili do liberecké obrany, kterou opět skvělým výkonem podpořil brankář Roman Will. Minutu před koncem navíc Michal Birner zamířil z obranného pásma přesně do opuštěné brány Středočechů a pečetil tak zisk tří bodů na mladoboleslavském ledě. Touto výhrou si navíc Liberečtí jako první zajistili přímý postup do čtvrtfinále play-off!

„Myslím, že jsme viděli velmi atraktivní první třetinu. Vstřelili jsme rychlý gól a vzápětí rychle inkasovali při přesilové hře soupeře. Úvodní dějství rychle uběhlo, diváci se museli bavit. Ve druhé periodě už to začal být více taktický boj, objevovalo se hodně osobních střetnutí. Byl to naprosto vyrovnaný zápas, který jsme nejspíš díky většímu důrazu před bránou přetlačili na svou stranu. Zaslouženě jsme získali tři body.“

Pavel Patera
„Hodnotil bych stejně jako kolega. První třetina byla od nás velmi slušná. Ve druhé třetině, když jsme dostali gól na 2:1, tak jsme měli pocit, že to na kluky padlo a chyběl tam ten šmrnc, který bychom potřebovali. Ve třetí třetině jsme dost prohrávali osobní souboje, soupeř nás přebruslil a my jsme se nedostali do žádného tlaku a Liberec zaslouženě vyhrál.“