Jediný gól rozhodl o vítězství! Tygři vezou tři body z Pardubic

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Pardubice/Liberec - Svěřenci trenéra Filipa Pešána zavítali první únorový den do perníkového města. V duelu mezi prvním a posledním v tabulce padla paradoxně jediná branka hned ve dvanácté minutě, kdy se trefil Jakub Valský. Šelmy díky tomuto vítězství přispěly dalšími body do své kasy a nadále se pevně drží v roli lídra extraligové tabulky!

41. kolo, pátek 01. února 2019
0:1
(0:1, 0:0, 0,0)

Branky a nahrávky: 12. Valský (Filippi, Šmíd). Rozhodčí: Petružálek, Pešina – Kis, Rampír. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7091 . Střely na branku: 21:24. Průběh utkání: 1:0.

HC Dynamo Pardubice

Kacetl (Klouček) – Holland, Eklund, Schaus, Mikuš, Cardwell, Budík, J. Zdráhal – Hovorka, J. Kloz, Rolinek – Dušek, Ihnačák, Machala – L. Horký, Mandát, Perret – Koffer, Marosz, Poulíček.

Will (Schwarz) – Stříteský, Derner, T. Hanousek, Šmíd, Doherty, Kolmann, Maier – Lenc, L. Hudáček, Birner – Valský, Filippi, M. Kvapil – Ordoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Lakatoš, Redenbach, J. Vlach.

V úvodních minutách byl aktivnější domácí celek, na úplném začátku prověřil Romana Willa dvakrát Jan Kloz, ale obě střely liberecký brankář vyrazil. První přesilovka Dynama nebyla úspěšná, Tygři se snadno osvobozovali, zahrozila pouze akce Jacoba Cardwella, který pálil z pravého kruhu, ale nikdo z pardubických hokejistů kotouč nedorazil.

Posléze byl zaměstnán i domácí gólman Ondřej Kacetl. Lukáš Krenželok to zkoušel z pravé strany před bránu, ale byl zastaven obětavým zákrokem jednoho z pardubických beků. Ve dvanácté minutě Tygři využili střídání soupeřů a za pomoci Marka Kvapila se naplno rozjetý Jakub Valský trefil do prázdného prostoru a svůj tým poslal do vedení - 1:0.

Druhá početní výhoda Dynama se nesla v podobném duchu jako ta předchozí, Severočeši dobře napadali pardubickou rozehrávku. Nadějný pokus o srovnání měl Filip Koffer nacházející se u levého kruhu, nicméně mu kotouč na poslední chvíli sjel z hokejky. V závěru třetiny se dostali do šance Liberečtí, kdy byla nepříjemná střela Lukáše Dernera od modré výbornou příležitostí pro Jana Ordoše, který s odraženým kotoučem objel bránu, zakončit se mu však nepovedlo.

V prostřední části se domácí dostali ve vlastním oslabení do přečíslení tři na jednoho, kdy Jordann Perret nahrál Nicholasu Schausovi, jeho střela ale skončila v náruči Romana Willa. O necelé dvě minuty později jel do přečíslení naopak Liberec. Zakončení Dominika Lakatoše z pravé strany na Kacetla nevyzrálo, kotouč chytil do jeho lapačky.

V druhé polovině třetiny zazvonily dvě tyče liberecké branky, nejprve při pokusu Rostislava Marosze z osy hřiště, poté po střele Briana Ihnačáka z pravého kruhu. Ke konci následovala podobná situace, kde rozhodly centimetry. Birner se po chybě jednoho z obránců ujal puku a našel na druhé straně volného Hudáčka, který prudce vystřelil, ale puk se odrazil od levé pardubické tyče.

Severočeši vyvíjeli na Dynamo tlak už v samotném začátku třetí dvacetiminutovky, kdy měl šanci Radan Lenc, ale ten nedokázal udržet dobrou střeleckou pozici. Ve 45. minutě jeli dva Tygři pouze proti jednomu pardubickému obránci, Tomáš Filippi nahrál na střed Petru Jelínkovi, nicméně kotouč těsně minul levou tyč. Pardubičtí se chvíli do útoku vůbec nedostali a smršť střel směrem na Ondřeje Kacetla pokračovala. Až posléze přišel rychlý útok, kde prověřil libereckého gólmana Ondřej Machala, Roman Will měl však situaci pod kontrolou a se střelou si poradil.

Pardubice měly k dispozici ještě jednu přesilovou hru, kde měli větší příležitost srovnat, ale důrazná obrana Liberce Dynamo k ničemu nepustila. Severočeši nepokoušeli rozvíjet větší útoky, spíše se soustředili na své obranné pásmo. Pardubičtí to tedy v posledních dvou minutách zkusili v šesti, ale vůbec se jim nedařilo udržet se blízko Romana Willa. Ze středního pásma pak Dominik Lakatoš jen těsně minul prázdnou bránu.

Liberečtí tak udrželi své jednobrankové vedení a na ledě Pardubic zvítězili. Další utkání čeká Tygry již v neděli 3. února v Home Credit Areně proti Pirátům z Chomutova.

„Věděli jsme, že dnešní zápas bude velmi složitý. Soupeř bojoval, bránil a byl velmi aktivní, ani jednu část zápasu jsme rozhodně nebyli lepší. Našli jsme cestu, jak vyhrát utkání po jedné podařené akci. Na druhou stranu musím říct, že i my jsme bojovali a hráli systémově správně, i když některá rozhodnutí nebyla ideální. Bojovností a systémem jsme možná lepší Dynamo porazili a odvážíme si cenné tři body.“

Ladislav Lubina
„Mrzí mě, že jsme utkání prohráli jednou brankou. Šli jsme do zápasu s obranným myšlením a s tím, že ho odbojujeme. Hráči to splnili, ale potřebovali bychom nějaký takový zápas uhrát, aby se psychika a myšlení hráčů zlepšily. Kluci ukázali, že je na čem stavět. Budeme pracovat dál a já jsem přesvědčený, že to v brzké době zlomíme i výsledkově.“