Reportáž

Deset minut a naděje fuč! Plzeňská smršť byla nad liberecké síly

Plzeň/Liberec - Návrat po reprezentační přestávce do zápasového rytmu svěřencům Filipa Pešána nevyšel podle představ. Bílí Tygři na ledě plzeňské Škody prospali začátek a v polovině první třetiny prohrávali už 0:4. I přes pravidelný bodový příspěvek Marka Kvapila, lídra ligové produktivity, nakonec Západočeši dovedli utkání k jasnému vítězství.

Prakticky ihned po úvodním buly Tygři poznali, že je v Plzni nečeká jen tak ledajaký soupeř. Gulaš zamíchal s pukem za bránou, našel Jana Kováře a ten ve čtyřiadvacáté sekundě otevřel skóre. Netrvalo to dlouho a bylo ještě hůře. Na konci druhé minuty skórovala Plzeň podruhé, když libereckou nedůslednost potrestal Miroslav Indrák.

Další dvě rány přišly v polovině úvodní periody. Nejprve v přesilové hře mířil přesně Nick Jones a krátce po něm rozvlnil síť další zámořský hráč Conor Allen, který Romana Willa vyhnal na střídačku. Liberec byl na kolenou.

Nejlepší hráč extraligy Marek Kvapil

Alespoň částečná spása přišla před koncem úvodního dějství a kdo jiný by ji měl obstarat, než právě on. Nejproduktivnější hráč extraligy Marek Kvapil stál ve správný čas na správném místě a snížil. Vzápětí plzeňský Gulaš pohrdl trestným střílením, a tak Severočeši trestali podruhé. Úspěšným střelcem byl tentokrát Michal Birner.

Druhá třetina tolik šancí zdaleka nenabídla. O jedinou branku se v přesilové hře postarali domácí. Gulaš svou další milimetrovou přihrávkou oslovil Petra Kodýtka a mladý útočník Západočechů jako první odčaroval kouzlo střídajícího Schwarze.

Marek Schwarz a flaška

V závěrečné dvacetiminutovce plzeňský entuziasmus neutuchal, což mělo vliv i na skóre. Milan Gulaš si počíhal na sraženou střelu Jana Kováře a po gólové dorážce mohl neproměněný samostatný nájezd hodit za hlavu. Podruhé v utkání se mohl trefit Kovář, jenže tentokrát mířil jen do tyče.

Navzdory nepříznivému stavu Severočeši zápas rozhodně nevzdali a dočkali se ještě jedné trefy. Valského střelu jemně tečoval Lukáš Krenželok a Frodl na změnu původní trajektorie puku nestihl zareagovat. Poslední slovo však přece jen měla Plzeň, konkrétně Vojtěch Němec. Škoda si tak utkání podmanila výsledkem 7:3.

Ohlasy trenérů

Ladislav Čihák
HC Škoda Plzeň
„Podařil se nám úvod utkání, chtěli jsme do toho po reprezentační přestávce vlétnout. Už prvních deset minut rozhodlo zápas, ale ještě jsme dvěma zbytečnými chybami dostali soupeře do hry. Musíme uznat kvalitu soupeře, protože Liberec má zkušené a výborné mužstvo. Nám ale dnes vyšly přesilovky i oslabení. "
Filip Pešán
Bílí Tygři Liberec
„S příchodem Jana Kováře Plzeň zkvalitnila svoji sílu v zakončení a dnes byla velmi produktivní. První desetiminutovka rozhodla. Zkoušeli jsme se vrátit do zápasu, dostali jsme se dvěma góly zpět. Ve druhé části následovala pasáž, kdy šance měly oba týmy, mohli jsme zlomit domácí kontaktním gólem na 3:4, ale naopak jsme inkasovali a už se nevzpamatovali."

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner