Čtvrtá výhra v řadě! Tygři doma rozdrtili Mladou Boleslav

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Liberec - Bílí Tygři chtěli po třech vítězných zápasech zvítězit i nad svým hlavním rivalem z Mladé Boleslavi. A to se jim s přehledem povedlo. Soupeře totiž rozdrtili poměrem 8:3. Dvěma góly se blýskli Jaroslav Vlach a nejlepší střelec týmu Michal Bulíř.

6. kolo, neděle 30. září 2018
8:3
(3:1, 3:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 11. J. Vlach (Teplý), 17. Bulíř (Lenc), 20. Bulíř (M. Kvapil), 32. J. Vlach (Teplý), 40. Redenbach (Šmíd, Ševc), 40. Kvapil (P. Jelínek, Lenc), 41. Lenc (M. Kvapil, Derner), 53. Valský (Redenbach, Stříteský) – 4. Žejdl (Orsava), 50. P. Musil (Vondrka), 58. Orsava (Žejdl). Rozhodčí: Hejduk, Svoboda Roman – Svoboda Jiří, Rampír. Vyloučení: 3:5, navíc Němeček 5 min + do konce utkání Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 112. Střely na branku: 26:15. Průběh utkání: 0:1, 7:1, 7:2, 8:2, 8:3.

Will (Schwarz) – Stříteský, Derner, Doherty, Šmíd (A), Havlín, Ševc – L. Hudáček, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Lenc, Bulíř (A), M. Kvapil – Valský, Redenbach, Ordoš – Teplý, Lakatoš, J. Vlach – Jeník.

BK Mladá Boleslav

Krošelj (Kantor) – Bernad, Hanzlík (C), Pláněk, Němeček, Kotvan, Dlapa, Kurka – Klepiš, Žejdl (A), Orsava – Vondrka, Skalický, Pacovský (A) – Látal, P. Musil, Šťastný – Martin Procházka, Najman, Pabiška.

Úvod utkání Tygrům bohužel nevyšel, už ve čtvrté minutě totiž mladoboleslavský Orsava přenechal kotouč Lukáši Žejdlovi, který z levého kruhu vymetl šibenici za Romanem Willem - 0:1. Šance na vyrovnání měli proti svým bývalým spoluhráčům Lenc a Valský, Krošelj však oba jejich pokusy lapil.

V jedenácté minutě už ale bylo vyrovnáno. Jaroslav Vlach se po přihrávce Teplého dostal k puku a střelou mezi betony prostřelil Krošelje - 1:1. Liberecké tento gól nabudil a šli si za dalším. Valský sice v obrovské šanci Krošelje nepřekonal, nicméně nejlepší střelec týmu Michal Bulíř se po krásné přihrávce Lence sám před bránou nemýlil a poslal Tygry do vedení.

Těsně před první sirénou se dostali do přečíslení 2 na 1 Marek Kvapil a Michal Bulíř, první jmenovaný prostrčil kotouč na "Buldu," který střelou z první rozvlnil síť za Krošeljem a zařídil tak svěřencům trenéra Filipa Pešána dvoubrankové vedení po první třetině.

Do prostřední části vstoupili Středočeši s jiným brankářem, Krošlelje totiž nahradil Pavel Kantor. Ten však v úvodu třetiny moc práce neměl, tempo hry se totiž oproti první periodě zpomalilo a k vidění nebylo tolik šancí. Do první velké příležitosti se dostal v přesilovce Marek Kvapil, jeho projektil z levého kruhu však orazítkoval jen tyč Kantorovy brány. V 32. minutě Michal Teplý zajel za bránu a předložil kotouč Jaroslavu Vlachovi, jenž z mezikruží prostřelil Kantora - 4:1.

Ke konci prostřední dvacetiminutovky jsme mohli vidět pětiminutovou početní výhodu Libereckých, ve které ještě přišel další trest pro Bruslaře, takže Tygři dostali možnost dvouminutové přesilovky 5 na 3. Touto možností nepohrdli, Tyler Redenbach po dělovce Šmída dorážel do prázdné brány a příznivce domácích nezklamal - 5:1. Těsně před koncem třetiny jsme viděli i šestý gól, v závaru před brankou Kantora dostal puk za brankovu čáru Marek Kvapil - 6:1.

Bílí Tygři pokračovali se svou kanonádou i v úvodu třetí třetiny. Exboleslavský Radan Lenc přidal z pravého kruhu sedmou branku na konto Libereckých - 7:1. V 50. minutě si Středočeši alespoň trochu napravili chuť gólem Pavla Musila. Liberečtí si získali zpět svůj šestigólový naskok v 53. minutě, když se před brankou dokázal prosadit Jakub Valský - 8:2. Dvě minuty před koncem ještě upravil skóre Jakub Orsava - 8:3.

Po demolici Mladé Boleslavi si Tygři připsali další 3 body do tabulky a natáhli šňůru vítezných zápasů na čtyři. Dalším soupeřem, který se bude snažit tuto řadu přerušit, budou Pardubice, s nimiž se svěřenci trenéra Filipa Pešána utkají už toto úterý od 18:00.

Filip Pešán
„My jsme do zápasu vstoupili správnou nohou, ale po inkasovaném gólu jsme trochu sešlápli nohu z plynu a chvíli jsme začali panikařit. Potom jsme se ale vrátili do zápasu, dali jsme lehké góly i hezké góly. Za stavu 7:1 je už těžké soustředit se na obranu, z čehož pramenily poslední dva góly. Myslím si, že jsme si zasloužili tenhle zápas vyhrát.“

Vladimír Kýhos
„Zápas jsem dobře začali, ale pod dojmem toho dobrého začátku jsme si mysleli, že už to půjde samo. Bez bojovnosti a nasazení prostě nejde vyhrávat. Chtěl bych poděkovat fanouškům, kteří nás přijeli v hojném počtu podpořit a omluvit se jim za náš výkon.“