Reportáž

Opět s nulou. Tygři nestačili na Dynamo

Liberec - Po neúspěšném vstupu do sezóny na ledě Plzně měli svěřenci trenéra Filipa Pešána šanci na domácí reparát. Bohužel ale navázali na střelecké trápení a před velice slušně zaplněným hledištěm padli s Pardubicemi poměrem 0:2.

Úvodní minuty se nesly ve znamení liberecké aktivity. Pramenila z toho také interesantní situace před hostujícím brankovištěm. Jan Ordoš obdržel přihrávku od Radana Lence a bekhendem vyprášil Kacetlovy betony. Východočeši postupně zvyšovali obrátky a také zahrozili. Po dělovce Hrabala na Romana Willa doléhalo v přesilové hře hned klubko soupeřů a naštěstí kotouč za jeho záda nedotlačili.

To už se nicméně zadařilo Daniilu Miromanovovi, jenž doklepl do sítě přihrávku od Tomáše Rolinka - 0:1. Ve zbytku první části Tygři mírně přitahovali šrouby, ale příliš otáleli se střelbou a nadále tak hrozilo spíše Dynamo. Před klec si sjel Bubela, a snažil se Romana Willa překonat naznačením do forhendu. Strážce modrobílé svatyně zasáhl na výbornou! Jelikož na druhé straně lapil Kacetl svižný pokus Marka Kvapila, odcházelo se do kabin za stavu 0:1.

Ladislav Šmíd uniká soupeři

V prostřední periodě se Liberečtí nejprve museli bránit. Do přečíslení ujel Mandát a přihrávku tečoval Ladislav Šmíd přímo na vlastní klec, Roman Will ovšem špičkou betonu zabránil pohromě! Činil se také Kacetl. Nejdříve se stihl přesunout proti dorážce Michala Bulíře, a poté si poradil také s únikem Libora Hudáčka, jenž na něj postupoval úplně sám, ale při forhendové kličce se už dostal do neřešitelného úhlu.

500

Libor Hudáček o šancích:

"Šance jsme měli, sám jsem se dostal minimálně do dvou, ale místo abychom je proměnili, udělali jsme z jejich brankáře hvězdu. Musíme si k tomu něco říct, protože tohle si v dalších zápasech už nemůžeme dovolit. V pátek jedeme do Chomutova, to bude další náročný zápas. Dvakrát jsme s nimi hráli v přípravě a pokaždé to byl boj o každý centimetr ledu. Musíme přepnout a hrát to samé, co oni. Zkrátka bojovat, tlačit se do brankoviště, hrát důrazně. Potom můžeme uspět."


Divoká pasáž pokračovala. Při vlastním oslabení šelmy unikly do brejku, bohužel však nezakončily a hosté bleskově obrátili hru. Tomáš Rolinek se natlačil až před Romana Willa, ovšem nepřehodil jeho beton. K dorážce se ještě dostal Sýkora a maskovaný muž ve spolupráci s obětavými beky zázračně zabránil černé gumě v cestě do sítě! Tygři se snažili o vytvoření tlaku, avšak s bruslivým soupeřem měli potíže. V závěru třetiny se ještě museli vypořádat s nepříjemnou situací, ale ve dvojnásobném oslabení se zvládli ubránit velmi dobře.

Ladislav Šmíd uniká soupeři

Třetí dvacetiminutovka odstartovala šancemi na obou koncích kluziště. Taylor Doherty nalezl střílenou přihrávkou Jana Ordoše, tomu se naneštěstí ideálně tečovat nepodařilo. Za tým z města perníku zahrozil Miromanov, jenž z mezikruží těsně přestřelil! Zanedlouho bohužel liberečtí hokejisté zapsali do statistik další nevyužitou přesilovku. Nulu mohl konečně prolomit Jakub Valský. Škoda, že z mezikruží nechal vyniknout gólmanovu lapačku.

Tygři postupně získávali stále větší dominanci na kotouči, zároveň si však museli hledět zadních vrátek. Ta se nedovřela při šanci Perreta, jenž vyslal nebezpečnou střelu z levého kruhu. Roman Will své spoluhráče podržel, stejně jako při typické dělovce Sýkory v početní výhodě. Tygři se proti konsolidovanému soupeři snažili něco vymyslet. Štiplavou ránu Libora Hudáčka lapil Kacetl do rukavice.

Severočešii se nevzdávali až do samého konce. Filip Pešán si vyžádal oddechový čas a svému týmu udělil poslední pokyny ke hře bez gólmana. Místo vyrovnání však přišlo definitivní rozhodnutí, které ze středního pásma zařídil Petr Sýkora - 0:2. Liberečtí opět neskórovali a první extraligový víkend je připoutal ke dnu tabulky. V pátek se šelmy představí v Chomutově, kde budou mít šanci na prolomení nepříjemné série.

Ohlasy trenérů

Filip Pešán
Bílí Tygři Liberec
„Nevystoupili jsme do utkání dobře, nedařily se nám přesilovky. Hrajeme složitý hokej, který se v úvodu sezóny hrát nedá a nemá šanci na úspěch. Věřím, že dva zápasy stačí na to, abychom si uvědomili, že v jednoduchosti je síla, a že bez bojovnosti a nasazení nemůžeme uspět."
Miloš Holaň
HC Dynamo Pardubice
„Hlavně jsem rád, že jsme sem přijeli s tím, že na nás nezanechala žádné stopy páteční nešťastná prohra s Vítkovicemi. Přijeli jsme sem s čistou hlavou a chtěli jsme odvézt nějaký bod. Výkon byl založen na velice poctivé obraně a výborném plnění systému. Opticky možná bylo několik fází, kdy nás Liberec zatlačil, ale podržel nás vynikající Kacetl. Jediným zklamáním jsou pro mě přesilové hry, ve kterých jsme mohli vedení navýšit."

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner