Ročník 2009-2010

zápasy / tabulka

Soupiska

Brankáři: M. Fikrt, T. Leinonen, M. Pinc, J. Stejskal
Obránci: M. Čakajík, L. Derner, J. DeSantis, J. Holub, J. Hunkes, R. Jareš, P. Kolmann, M. Malkamäki, J. Moravec, M. Pavlů, M. Rýgl, M. Spiller, J. Výtisk
Útočníci: M. Bárta, M. Bartovič, Z. Blatný, M. Bulíř, A. Dušek, J. Hlaváč, C. Jech ml., P. Kašpařík, P. Kica, T. Klimenta, M. Kopic, R. Matějovský, V. Nedorost, P. Nedvěd (C), Z. Ondřej, D. Packard, J. Plodek, A. Podkonický, D. Skalický, J. Skořepa, D. Špaček, T. Urban, L. Vantuch, L. Vařecha, J. Víšek

Hlavní trenér: Jiří Kalous
Asistent trenéra: Filip Pešán
Masér: Jiří Jaroš
Kustod: Emil Šostý
Vedoucí týmu: Tomáš Krupka
Doktor: MUDr. Dušan Morman
Fyzioterapeuti a kondiční trenéři: Bc. Jan Krňoul, Tomáš Krámský

Povedené play-off dalo zapomenout na rozkolísanou základní část. I tak by se dala v krátkosti pojmenovat sezóna 2009/2010. Osmou sezónu mezi extraligovou elitou zahájili Bílí Tygři s omlazeným kádrem a novým trenérem. Mužstva se ujal Jiří Kalous a nakonec se svými svěřenci probojoval až do semifinále play-off, tomu ale předbíhala hodně trnitá cesta. Ačkoliv sezónu nezačali Severočeši až tak úplně špatně, dostali se v jejím průběhu až k samému dnu tabulky, a i kvůli neskutečně velké marodce byl nakonec postup do předkola z osmé pozice po základní části splněním hlavního cíle. Následné vyřazení Českých Budějovic a parádní čtvrtfinálová bitva s vítězem základní části z Plzně, kterou Tygři vyhráli 4:2 na zápasy, bylo již čímsi navíc. V semifinále už se Tygři museli sklonit před suverénními Pardubicemi, jejich tažení vyřazovacími boji ale opět poblouznilo celý Liberec. Mezi hlavní tahouny patřili kapitán Nedvěd, šoumen v bráně Pinc, rychlík Bartovič, nestárnoucí Andrej Podkonický a obránce Hunkes.

Slavná trojice aneb selská jízda