Jakub

Hůl
levá

Profil hráče

Jakub Husa se narodil 17. září 1997. Za Bílé Tygry nastupuje už od začátku své kariéry. V mladším dorostu Liberce se poprvé objevil v sezóně 2011/12, kdy nastupoval střídavě za tým ,,A“ a tým ,,B“. S áčkem si konec ročníku zpestřil finálovým turnajem extraligy, kde se Severočeši umístili na bronzové pozici. Následující rok si už upevnil pozici na soupisce prvního týmu nejmladší akademické kategorie. I tentokrát se svými spoluhráči postoupil do finále a i tentokrát z toho bylo třetí místo.

Ročník 2015/16 byl pro tohoto 190 cm vysokého obránce velmi pestrý. Kromě 36 utkání (včetně play off) za starší dorost, odehrál i čtrnáct střetnutí za juniory. V této své životní sezóně si připsal celkem osmnáct kanadských bodů, což je jeho dosavadní maximum. Následující rok kromě za Tygry nastoupil i k čtyřiadvaceti zápasům týmu El Paso Rhinos ve WSHL.

V sezóně 2016/17 se zatím ukázal nejvíce. Z juniorky se vyšvihl do týmu Benátek na Jizerou, kde podával na tolik dobré výkony, že si ho vybral trenér A-týmu Bílých Tygrů Filip Pešán a nominoval ho do dvou zápasů Tipsport Extraligy.