Junioři porazili Kometu v nájezdech! Série se za stavu 1:1 stěhuje pod Ještěd

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Brno/Liberec – Druhé utkání v rámci čtvrtfinálové série juniorské extraligy mezi Kometou a Bílými Tygry nabídlo pořádné drama. Severočeši totiž už v 22. minutě vedli 3:0, avšak Brňané nesložili zbraně a necelou minutu před koncem se jim podařilo dotáhnout tříbrankové manko. Střetnutí nakonec došlo až do samostatných nájezdů, ve kterých srovnal stav čtvrtfinálové série Vojtěch Hois.

2. čtvrtfinále, úterý 19. března 2024
3:4sn
(0:2,1:1, 2:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 31. D. Svoboda (De. Bárta), 56. De. Bárta (Chludil, A. Pospíšil), 60. Otava (D. Svoboda) – 7. Gajda, 15. Prokůpek, 22. Šedivý (Jenčovský, Gajda), rozh. náj. Hois. Rozhodčí: Skopal, Šico – Otáhal, Král’. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 46:43. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:4.

HC Kometa Brno

Kavan – A. Pospíšil, D. Svoboda, F. Němec, Jurný, Zubíček, Ulbricht (A), Bůžek – Boltvan (A), Otava (C), K. Horváth – Chludil, Ekrt, Rakus – Veselský, D. Moravec, De. Bárta – Habermann, Halačka, J. Nesvadba.

Schnattinger – Šedivý, A. Král, P. Průšek, Macháček, J. Ehrenberger (A), Meisel, Jarabko – Jenčovský (C), Janata, Handl – Gajda, Hois (A), Rozsíval – S. Jansa, Křížek, Liška – Prokůpek, Kofroň, Vološín.

Stejně jako v minulém klání se vedení ujali Bílí Tygři. Petr Gajda ujel do samostatného úniku, při kterém mu nejdřív sjel kotouč z čepele, následně si jej ale srovnal a zamířil přesně k pravé tyči branky Jana Kavan.

V 15. minutě bylo na straně hostí ještě veseleji. Po rychlém přenesení hry překonal brněnského brankáře Tomáš Prokůpek. Severočeští junioři následně na začátku druhé třetiny slavili třetí trefu, z levého kruhu uklidil hrací předmět Jakub Šedivý.

Domácí se odpovědi dočkali těsně po polovině základní hrací doby, když od modré tvrdě vypálil Denis Svoboda. Jeho pokus se zastavil až zády Michaela Schnattingera.

Brňané zaveleli k vyrovnání v závěrečných minutách duelu. Chludilovo nahození dokázal přesně tečovat Denis Bárta. A dokonáno bylo v 60. minutě, to Kometa hrála bez odvolaného brankáře Kavana. Úspěšnou tečí stanovil skóre na 3:3 Roman Otava.

Na ledě Winning Group Areny ale desetiminutové prodloužení vítěze neurčilo, a tak si to soupeři rozdali v penaltovém rozstřelu. V něm byli Tygři úspěšnější a po proměněných nájezdech Mikuláše Jenčovského a Vojtěcha Hoise se série za stavu 1:1 stěhuje do Liberce.

Valdemar Jiruš
„Měli jsme dobře rozehrané utkání, kluci plnili všechno, co jsme si řekli. V závěru se nám trochu rozklepala kolena a soupeř šťastně vyrovnal. Ale to k hokeji patří, my jsme se z toho nesložili, v nájezdech bereme bod a vyrovnáváme sérii.“

Karel Beran
„Neměli jsme dobrý vstup do zápasu, první třetina byla z naší strany trošku zakřiknutá. Udělali jsme nějaké chyby a dostali se do stavu 0:3. Ale zvedli jsme hlavu, hlavně v závěrečné třetině jsme skóre srovnali. Nájezdy nám nevyšly, ale věříme, že v Liberci alespoň zápas uhrajeme a vrátíme se domů jako vítězové nebo ještě na jedno utkání.“