Jedna branka nestačila, Oceláři byli nad síly šelem

Date of publication Author Jan Kousal

Třinec/Liberec – Bílí Tygři útočili na body na ledě úřadujícího mistra marně. Svěřenci Filipa Pešána sice v třinecké Werk Aréně skórovali jako první, ale pak už góly padaly jen do liberecké sítě. Definitivní zlom přišel v závěrečné třetině, v níž domácí zpražili šelmy třemi trefami.

42. kolo, pátek 02. února 2024
5:1
(1:1, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 14. Čacho (Adámek, J. Jeřábek), 37. Marinčin (M. Růžička, Voženílek), 46. Nestrašil (J. Jeřábek), 48. M. Růžička (Voženílek), 52. L. Hudáček (Kundrátek, M. Růžička) – 12. Flynn (A. Najman, Hawryluk). Rozhodčí: Mrkva, Obadal – Hlavatý, Blažek. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 496. Střely na branku: 32:34. Průběh utkání: 0:1, 5:1.

HC Oceláři Třinec

Kacetl – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Polášek, J. Jeřábek, Adámek – M. Růžička (A), Nestrašil, Voženílek – Kurovský, Vrána (C), L. Hudáček – Hrehorčák, Holinka, M. Roman – Sikora, Čacho, Dravecký (A)

D. Král – McCoshen, Melancon, Knot, Budík, Ivan, Galvas, Aubrecht – Rychlovský, Filippi (A), Faško-Rudáš – Flynn, A. Najman, Hawryluk – Birner (C), Bulíř (A), Klíma – Vlach, Šír, Zachar

Liberečtí nezačali v Třinci vůbec zle. Krátce po polovině úvodní části narýsoval Najman zpoza brány gólový pas na Oscara Flynna a ten otevřel skóre. Záhy však bylo vyrovnáno. Do Adámkovy dělovky od modré čáry vložil hůl Viliam Čacho a kotouč zaplul za bezmocného Krále.

S osudem zápasu pak výrazně zahýbala druhá třetina. Bílí Tygři nejprve pohrdli minutu a půl dlouhou přesilovkou pět na tři a zanedlouho se Oceláři ujali vedení. Martin Marinčin vypálil od modré a puk po nešťastném odrazu od Budíkových zad zamířil do liberecké sítě.

V závěrečné periodě domácí ještě podřadili. Andrej Nestrašil, Martin Růžička a Libor Hudáček svými trefami dodali Třinci klid, šelmám naopak třígólová smršť Ocelářů vzala vítr z plachet. Na body si tak Severočeši po prohře 1:5 museli nechat zajít chuť.

„Myslím si, že jsme kromě několika závarů v defenzivní zóně dnes byli většinu zápasu lepší než Třinec. Přehrávali jsme je, nedávali vyložené šance. Asi třikrát jsme netrefili úplně prázdnou branku a Třinec nás pak vytrestal v jednoduchosti. Po dvou standardních situacích a důrazu před brankou nám dal dva góly, jeden jsme si dali vlastní, jeden z půlmetrového ofsajdu a pak naše frustrace z nepovedeného večera vyústila ve vyloučení do tří, kdy Třinec zasadil definitivní hřebíček.“

Zdeněk Moták
„My jsme si plně vědomi toho, že měli hosté vyložené šance a netrefovali prázdné branky. My jsme si to i řekli po zápase a dokážeme s tím pracovat. V první třetině byli Tygři dobře brusliví, přebruslili nás a my si s tím nevěděli rady. Důležitým aspektem bylo ubráněné oslabení tři na pět, které jsme sehráli výborně a nakonec šli do vedení. Zápas byl dlouho otevřený, ale střelecky se nám dařilo a výborně zachytal Káca.“