Nadějný začátek zápasu nestačil na druhý bod ve čtvrtfinálové sérii proti Spartě

Date of publication Author Jakub Špaček

Praha/Liberec - K třetímu čtvrtfinálovému duelu jeli dorostenci na led pražské Sparty. Po nadějném začátku však padli ledě svého rivala z hlavního města 3:5. Proto již zítra budou bojovat o odvrácení konce sezóny.

3. čtvrtfinále, úterý 21. března 2023
5:3
(1:3, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Hrubý, 21. Žemlička (Hlinka, Netušil), 22. Janský (Hlinka), 38. Netušil, 58. Jakab (Bolocan) – 1. Macháček (Rozsíval, Špilka), 2. Průšek (Špilka, Rozsíval), 10. Pekař (Špilka, Průšek). Rozhodčí: Valda, Kosnar – Štofa, Beneš. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 103. Střely na branku: 26:35. Průběh utkání: 0:2, 1:3, 5:3.

Kogler (Tvrzník) – Janský, Hašek, Cichoň, Marton (A) – Topol, Bolocan, Hrubý, Poláček (C), Hlinka, Jakab, Netušil, Žemlička (A), Novotný, Marek

Macourek (Pech) – Macháček (C), Průšek (A), Král, Jarabko, Pilíšek, Ehrenberger, Seidl – Rozsíval, Špilka (A), Pekař, Šťástka, Prokůpek, Bajer, Kratochvíl, Kučera, Barna, Hrouda

V prvním dějství třetího čtvrtfinálového duelu mezi libereckými a sparťanskými dorostenci byli lepší hráči zpod Ještědu. Severočeši se dostali do vedení již ve třicáté třetí vteřině po gólu z mezikruží od Marka Macháčka. Následně přišla možnost početní výhody, kterou využil z pravého kruhu Pavel Průšek. Poté se Liberečtí dostali na své polovině do problému, když kvůli chybné rozehrávce je střelou z levé strany potrestal domácí David Hrubý. Odpověď na snižující branku byla od svěřenců Milana Plodka skvělá, neboť se po pár vteřinách díky parádní kolmé přihrávce od Vasyla Špilky dostal do úniku Daniel Pekař a zvýšil na 3:1.

Start do druhé dvacetiminutovky vyšel jednoznačně lépe Pražanům, neboť během prvních dvou minut domácí srovnali skóre. Nejprve rozvlnil síť František Netušil, který snížil skóre střelou mezi betony severočeského brankáře. O necelou minutu a půl se do velké jízdy pustil Jan Janský, jenž dovezl kotouč až do klece. Po plynulé a vyrovnané většině třetiny se v závěrečných minutách podruhé v zápase radoval František Netušil, jenž stál ve správný čas na správném místě – před brankou – 4:3 pro domácí.

Třetí dějství bylo ve znamení dobývání Liberce, který měl většinu dvacetiminutovky puk pod kontrolou. Z převahy však nevytěžil žádnou branku, a naopak tři minuty před závěrečnou sirénou přišla další chybná rozehrávka v obraně, tu využil Daniel Jakab a vybojoval pro své barvy mečbol do zítřejšího čtvrtého střetnutí.

„Celá série je o naší slabé produktivitě, dnes se k tomu navíc přidaly individuální chyby. Zítra je nový den a musíme být lepší.“