Tygři jsou ve čtvrtfinále! Obrat z 0:3 dokonal v prodloužení Najman

Liberec – Rozhodující zápas předkola začal pro Liberec doslova hororově, jelikož během prvních deseti minut inkasoval hned tři branky. Tygři se ovšem ještě v první třetině nadechli k famóznímu obratu a už v průběhu druhé části bylo srovnáno. Duel nakonec dospěl až do prodloužení, které už v jeho druhé minutě rozhodl Adam Najman.

PŘ5, úterý 14. března 2023
4:3p
(2:3, 1:0, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Dlouhý (Šír), 16. Dlouhý, 25. Rychlovský (Ivan), 62. A. Najman (Flynn, Rychlovský) – 4. Mertl (Houdek), 6. Suchý (Schleiss), 9. Bitten (Rekonen, Zámorský). Rozhodčí: Kika, Pražák – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5891. Střely na branku: 37:26. Průběh utkání: 0:3, 3:3.

Kváča (Neužil) – Balinskis, Nedomlel, Derner, Melancon, Ivan, Kolmann, Štibingr – Birner (A), Filippi, Ordoš – A. Najman, Bulíř (A), Flynn – Vlach, Jelínek (C), Rychlovský – Průžek, Šír, Dlouhý.

HC Škoda Plzeň

Pavlát (Mi. Svoboda) – Budík, Zámorský, Baránek, Piskáček (A), Houdek, Jaroměřský, Kremláček – Schleiss (C), Suchý, Pour – Holešinský, Mertl (A), Rekonen – M. Beránek, Honejsek, Adamec – A. Dvořák, Bitten, Blomstrand.

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň 4:3pp (3:2 na zápasy)

Plzeňští se dostali do vedení už ve čtvrté minutě, kdy Kváča neudržel nahození soupeře a Tomáš Mertl dorazil kotouč do sítě. Vzápětí využil rychlé přečíslení Filip Suchý a když se v deváté minutě prosadil z hranice brankoviště Samuel Bitten, vypadalo to s Tygry už hodně špatně.

O chvíli později ale ze skrumáže před hostující bránou dotlačil za Pavláta puk Adam Dlouhý, který nastartoval stíhací jízdu. A právě Adam Dlouhý si ještě v první třetině našel odraženou střelu Jaroslav Vlacha a snížil na 2:3.

Adam Dlouhý o obratu z 0:3
Doufám, že si všichni tenhle zápas budeme pamatovat do konce života. Tohle se vám totiž stane jen málokdy.

Psychicky nabuzení kontaktní brankou nastoupily šelmy do prostředního dějství a nakonec se dočkaly vyrovnání! Michal Ivan parádní křížnou přihrávkou na pravém kruhu Jakuba Rychlovského a ten ranou z první zamířil mezi Pavlátovy betony.

To bylo však na dlouhou dobu vše. Po obrovské bitvě nakonec utkání dospělo za stavu 3:3 do prodloužení, které už musel rozhodnout gól ze hry. Nastavený čas ale trval pouze minutu a třicet devět vteřin. Oscar Flynn totiž poslal do samostatného úniku Adama Najmana, který úspěšnou kličkou poslal Tygry do čtvrtfinále!

„Po třech gólech, které jsme inkasovali na začátku, jsme měli ještě spoustu času. Věřil jsem v sílu mužstva, už jsem tu na střídačce pár obratů zažil. Hodně nám pomohlo domácí prostředí. Respekt soupeři, který nám v celé sérii nedal kousek ledu zadarmo. Ještě větší respekt patří do kabiny našim hráčům za to, že to ze stavu 0:3 dokázali otočit.“

Petr Kořínek
„Hodně nás to mrzí. Dobře jsme začali, dali tři góly a mohli přidat čtvrtý. Poté jsme ale dostali dva nešťastné góly. Soupeř se zvednul a po jeho vyrovnání to bylo o jednom gólu.“