Tygřice porazily Karlovy Vary 5:0

Date of publication Author Barbora Vimmerová

Liberec – Skvělé nasazení celého týmu, kvalitní bruslařský výkon a čtyřicet střel na karlovarskou bránu. Tak vypadalo patnácté kolo 1. ligy žen, v němž liberecké ženy vyzvaly na domácím ledě Dračice z Karlových Varů. Za Liberec skórovala hned dvakrát Hornická a po jednom gólu přidaly Breite, Voldřichová a Žáková. Naopak čisté konto udržely obě liberecké brankářky Urbanová i střídající Sisrová, což v součtu znamenalo výhru Tygřic 5:0.

15. kolo, sobota 05. března 2022
5:0
(2:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 1. Breite, 7. Hornická, 28. Voldřichová, 42. Žáková, 46. Hornická. Rozhodčí: Jan Charvát, Tomáš Borecký. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 26. Střely na branku: 40:20. Průběh utkání: 5:0.

Urbanová (31. Sisrová) - Horáková, Koťátková, Steudtner, Štěrbová - Breite, Hornická, Žáková - Raselová, Mazancová, Voldřichová - Skalská, Vimmerová, Kubová.

Dračice Karlovy Vary

Mádlová - Ledvinková, Klímová, Králová, Pátková, Vosmíková, Zavřelová - Červenková, Zrnová, Škardová - Prágrová, Matoušková, Popadincová - Velinská.

Skvělý vstup do utkání zajistilo Tygřicím duo Breite a Hornická. Již po 41 sekundách se po asistenci od Karolíny Hornické trefila Celine Breite. O necelých šest minut si poté tyto dvě útočnice jen prohodily role a po nahrávce od Breite překonala karlovarskou brankářku Mádlovou i Karolína Hornická. I další třetina přinesla potěšení z gólu na straně domácích, když ve 28. minutě všem ujela a v koncovce nechybovala mladičká liberecká útočnice Adéla Voldřichová.

Ani v poslední části nenechaly Tygřice nic náhodě, pokračovaly v bojovné hře a nevypustily žádný soubojů. Ve 42. minutě zaslouženě skórovala Natálie Žáková a ve 46. minutě poté ještě přidala již svou druhou branku v utkání Karolína Hornická. Liberečanky tak s přehledem zvítězily nad Západočeškami 5:0 a obě brankářky, jak Anna Urbanová, tak i ve 31. minutě střídající Eliška Sisrová, si zapsaly na svá konta nad tímto silným týmem cennou nulu.