Tygři v Hradci třikrát vyrovnali, nakonec ale padli v prodloužení

Date of publication Author Kryštof Havíř

Hradec Králové — Utkání odehrávající se v rychlém tempu nakonec ovládl Hradec Králové. Z přestřelce, která nabídla divákům devět gólů, tak nakonec šelmy berou bod.

27. kolo, úterý 10. ledna 2023
5:4p
(1:0, 2:1, 1:3 - 1:0)

Branky a nahrávky: 12. Lalancette (Jergl), 38. Blain (Kalina), 40. Cingel (Jergl, Blain), 51. McCormack (Blain), 65. Pilař (McCormack) – 31. Rychlovský (A. Najman), 47. Birner (Ordoš, Najman), 48. Frolík (Melancon), 60. Frolík (Ordoš). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Kis, Axman. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3231. Střely na branku: 32:40. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4.

Mountfield HK

Kiviaho (J. Růžička) – Jank, McCormack, Kalina, Blain, Rosandić, F. Pavlík (C), Marcel – Pajer, Lev (A), Eberle – Kev. Klíma, Cingel, Pilař – Jergl, Lalancette, Perret – Doležal, Štohanzl, Novák

Neužil (Kváča) – Balinskis, Nedomlel, Kolmann, Melancon, Derner, Štibingr, Aubrecht – Birner (A), A. Najman, Faško-Rudáš – Ordoš, Šír (A), Frolík – Vlach, Rychlovský, Jelínek (C) – Jenčovský, Dlouhý

Utkání začalo v rychlém tempu, i přesto jsme si ale museli na větší šance počkat. V deváté minutě se šelmy hnaly dopředu ve třech proti jednomu, Michal Birner si však na Kiviaha nepřišel. O tři minuty později tak příležitosti otevřít skóre využil Christophe Lalancette, když Jergl s Perretem přihrávkami vyšachovali libereckou obranu. V závěru úvodního dějství mohl srovnat Faško-Rudáš, jeho dorážka jednou rukou však úspěšná nebyla.

Na úvod druhé dvacetiminutovky do toho náš tým šlápl. Soupeře dostal pod tlak a nakonec z něj vytěžil vyrovnávací branku díky tečované ráně Adama Najmana holí Jakuba Rychlovského. Hradec reagoval zvýšením tempa hry a vytvořením tlaku, po ráně od modré v podání Jeremy Blaina se tak mohl radovat. Když už to vypadalo, že se do kabin půjde za stavu 2:1, tak po hezké kombinaci v útočném pásmu Královéhradeckých udeřil Lukáš Cingel — 3:1.

Liberec se ale nenechal brankou v poslední vteřině vyhodit z míry a dvěma góly v rychlém sledu vyrovnal. Nejdříve Michal Birner v brankovišti usměrnil mezi dvě tyče pas od Adama Najmana, zanedlouho pak sáhl do střely Melancona Michael Frolík — 3:3. O pár minut později se ale Tygři provinili faulem a početní výhodu zúročil od modré čáry Graeme McCormack.

Šelmy se nevzdaly a nadále ohrožovaly Kiviahovu svatyni, jejich snahy vyvrcholily při hře bez brankáře trefou Michaela Frolíka. Situace byla ještě pro údajnou vysokou hůl přezkoumávána, nakonec byl ale potvrzen bezprostřední verdikt na ledě. Na řadu tak přišlo prodloužení.

V nastaveném čase byly k vidění obrovské šance na obou stranách. Nakonec po rychlém kontru rozhodl ve prospěch domácích Radek Pilař.

„Sice to byla prohra a nikdo nechce prohrávat, ale hráčům jsem po utkání poděkoval za výkon, který jsme tady předvedli. Bohužel jsme dělali chyby, které jsme předtím nedělali a soupeř je potrestal. Dvakrát jsme se dokázali vrátit do utkání, čehož si obrovsky cením. V prodloužení jsme svoji šanci nedali a soupeř ano, proto vyhrál.“

Tomáš Martinec
„Byl to vyrovnaný zápas, Liberec hrál velmi dobře. Nám se podařilo dát dva góly v přesilovkách, za což jsme rádi. Samozřejmě nás mrzí, že jsme tři body ztratili třicet vteřin před koncem. Myslím si ale, že Liberec si ten bod zasloužil a jsme moc rádi, že jsme získali ten bonusový.“