Smolný závěr a čtyřgólová Halounová vyfoukly Tygřicím výhru

Date of publication Author Barbora Vimmerová

Liberec - Utkání osmého kola 1. ligy žen s Berounem měly Liberečanky skvěle rozehrané, v druhé třetině dokonce vedly 4:2, dvě nešťastné branky v poslední periodě však rozhodly o konečné prohře s aktuálně třetím týmem tabulky 5:6. Stejně jako v prvním vzájemném střetnutí sezony přitom dominovala na hřišti berounská útočnice Alexandra Halounová, jež se prosadila celkem čtyřikrát.

7. kolo, neděle 30. října 2022
5:6
(1:2, 3:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 9. Voldřichová, 22. Mazancová, 23. Kubová, 34. Voldřichová, 52. Mazancová - 2. Halounová A., 10. Halounová A., 38. Vernerová, 49. Halounová A., 56. Dvořáková, 58. Halounová A.. Rozhodčí: Lukáš Podrazil, Radek Podrazil. Vyloučení: 4:9. Využití: 0:2. V oslabení: 1:2. Diváci: 33. Střely na branku: 41:36. Průběh utkání: 0:1,1:1, 1:2, 4:2, 4:5, 5:5, 5:6.

Urbanová - Forbelská, Košková, Steudtner, Štěrbová - Raselová, Hornická, Voldřichová - Breite, Žáková, Mazancová - Stejskalová, Vimmerová, Kubová.

Medvědi Beroun 1933

Smíšková - Kratochvílová, Macháčková, Štěpánová - Halounová A., Halounová S., Vernerová - Volfová, Bartošová, Šlemarová.

Tygřice nastoupily proti Lvicím z Berouna v silné sestavě. Již od počátku se hrál rychlý útočný hokej a šance se přelévaly ze strany na stranu. První branku zápasu se podařilo vstřelit berounské nejproduktivnější hráčce Alexandře Halounové již v čase 1:04, to byl však teprve začátek velké střelecké přehlídky. V deváté minutě nakrátko srovnala stav na 1:1 za vlastního oslabení mladá liberecká naděje Adéla Voldřichová, jednogólové vedení však svému týmu ihned zpět o necelou minutu poté navrátila Alexandra Halounová. Úvodní perioda byla nejbohatší na fauly, celkem v ní rozhodčí udělili sedm dvouminutových trestů, přičemž neuvěřitelných pět z nich náleželo hostujícímu celku.

Druhá třetina se Tygřicím povedla náramně. Již na začátku v čase 21:45 upravila skóre na 2:2 Tereza Mazancová a následovaly ji i další spoluhráčky. O necelou minutu později se po krásné samostatné akci prosadila další mladá hráčka Adriana Kubová a již na 4:2 pro Liberečanky zvyšovala v čase 33:37 svou druhou brankou v zápase Adéla Voldřichová. Před ochodem do kabin se však Středočeškám ještě podařilo snížit díky gólu Kateřiny Vernerové na 4:3.

O konečném výsledku klání pak rozhodla třetí část, kdy Beroun dostal za záda brankářky Urbanové celkem tři góly. Nejprve v čase 48:53 na 4:4 srovnala Alexandra Halounová. Na to zareagovala v 52. minutě liberecká Tereza Mazancová, která navrátila vedení na libereckou stranu, to bylo však bohužel naposledy, kdy Tygřice měly ve skóre navrch. Přišla totiž pro Liberec velmi nešťastná branka po nahození Kateřiny Dvořákové do předbrankového prostoru od modré čáry, kdy puk doputoval až za brankovou čáru. Následná vítězná, čtvrtá trefa v utkání od Alexandry Halounové, na 5:6 v 58. minutě, na kterou již nikdo ze Severočešek nedokázal odpovědět, poté připravila Tygřice o nárok na jakýkoliv bodový zisk.