Vyrovnaný souboj strhla na svoji stranu Boleslav

Mladá Boleslav - Ke druhému přípravnému utkání zavítali svěřenci Patrika Augusty do Mladé Boleslavi. Premiéru v brance si připsal Jakub Neužil, první starty za áčko prožili mladíci Jakub Dvořák a Mikuláš Jenčovský. I tentokrát však Bílí Tygři vstřelili pouze jeden gól a podruhé v řadě prohráli 1:3.

přát., úterý 16. srpna 2022
3:1
(1:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Šťastný (Najman, Lintuniemi), 32. Stránský (Pýcha, Lunter), 55. Stránský (Kotala, Lunter) – 18. Čederle. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

BK Mladá Boleslav

Novotný (Stuchlík) – Pýcha, Pláněk (A), Jeřábek, Lintuniemi, Jánošík, Stříteský, Štich – Aberg, Fořt, Lantoši – Kousal, Najman O. (A), Šťastný – Lunter, Kotala, Stránský (C) – Beránek, Bičevskis, Eberle.

Neužil (Kváča) – Derner, Melancon, Rosandič, Ivan, Vitásek, Dvořák, Aubrecht – Najman A., Bulíř (C), Frolík – Jiruš, Filippi, Faško-Rudáš – Vlach, Jelínek (A), Čederle – Dlouhý, Šír (A), Jenčovský.

Aktivněji do zápasu vstoupili domácí. A ve čtvrté minutě svůj nástup střelecky vyjádřili zásluhou Davida Šťastného, který po úniku z pravé strany propálil Neužila - 1:0. Naši hokejisté se postupně osmělovali, nicméně do šancí se zprvu příliš nedostávali. Naopak je proti Kousalovi podržel Jakub Neužil. V čase 17:56 bylo vyrovnáno, když se ke krásné individuální akci nadechl Sebastian Čederle, natlačil se před gólmana a forhendem zasunul kotouč za čáru - 1:1! Ještě před koncem třetiny mohl být na světě obrat, Frolíka z mezikruží ale skvěle vychytal Novotný.

Ve druhé části se hrál oboustranně svižný hokej. Dvořákovu střelu tečoval Bulíř těsně vedle, Liberečtí zase ustáli skrumáž po zakončení Pláňka. Skóre se měnilo na konci 32. minuty, Jan Stránský totiž usměrnil do sítě nahození od modré čáry - 2:1. Svůj tým pak udržel na jednogólovém manku Jakub Neužil, když zneškodnil Åbergovu velkou příležitost ze slotu.

Do poslední třetiny Tygři vlétli aktivně. Michael Frolík si najel mezi kruhy a jeho střele chyběl kousíček. O chvilku později už to vypadalo na gólovou dorážku Tomáše Filippi, jenže brankář Novotný puk vleže dokázal chytit ještě na čáře. Jakub Neužil se na druhé straně také nenechal zahanbit a už v téměř beznadějné pozici okradl o gól Kousala. Nedlouho poté však zvýšil na 3:1 druhou trefou v utkání Jan Stránský. Liberec měl ještě v závěru přesilovku umocněnou hrou bez gólmana, jenže domácí výsledek uhájili.

(foto: Martin Veselý)

„Nejsme spokojení s porážkou. Jinak to utkání hodnotím jako takové letní, myslím si, že moc tutových šancí k vidění nebylo. Aspoň tedy do třetí třetiny, kdy přišlo na řadu takové ostřelování branek. Soupeř měl optický tlak a proměnil šance, které měl, kdežto my ne.“

Petr Haken
„Pro nás to bylo druhé přípravné utkání. V obměněné sestavě oproti tomu prvnímu. Chtěli jsme co nejdřív vidět všechny hráče, hlavně ty nové, kteří přišli v posledních měsících. Myslím si, že na jejich první utkání to vůbec nebylo špatné, i když tam samozřejmě momentálně vidíme spoustu věcí, které musíme do začátku soutěže odstranit a pracovat na nich. Myslím si, že jsme byli lepší než Liberec, výsledek hodnotit nechci.“