Pět různých střelců se postaralo o výhru 5:1 nad Litvínovem

Date of publication Author Kryštof Havíř

Liberec — Svěřenci Patrika Augusty zvládli napravit zaváhání v minulém kole, když litvínovskou Vervu porazili 5:1. Trefilo se hned pět různých hráčů a náš tým se díky zisku tří bodů vyhoupl na páté místo v tabulce.

42. kolo, pátek 27. ledna 2023
5:1
(2:0, 3:1, 5:1)

Branky a nahrávky: 6. Flynn (A. Najman, Frolík), 20. Derner (Flynn), 34. Rychlovský (Ordoš, Kolmann), 45. Šír (Jelínek, Rychlovský), 57. Jelínek – 39. Kudrna (Zile, Freibergs). Rozhodčí: Hradil, Sýkora – Zíka, Klouček. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5613. Střely na branku: 33:23. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.

Kváča (Neužil) – Nedomlel, Balinskis, Melancon, Ivan, Štibingr, Derner (A), Kolmann – Faško-Rudáš, Filippi, Birner (A) – Flynn, A. Najman, Frolík – Rychlovský, Jelínek (C), Ordoš – Šír, Vlach.

HC VERVA Litvínov

Zajíček (Godla) – Zile, D. Zeman, Freibergs, Strejček, Demel (A), Jaks, Wesley, Šalda – Kudrna, Sukeľ (C), Zdráhal (A) – Abdul, Estephan, Hlava – Danielčák, Gut, Berka – Havelka, Jurčík.

Do zápasu vstoupili lépe Tygři. Už v šesté minutě po přesné nahrávce Najmana přes osu skóroval Oscar Flynn. Liberec se s jednogólovým vedením nespokojil a nadále zatápěl litvínovské defenzívě. Ovoce jeho snahy přinesly v poslední minutě úvodního dějství, když Lukáš Derner procpal kotouč od modré za Zajíčkova záda — 2:0.

Prostřední dvacetiminutovka pro změnu přinesla mnohem pomalejší hru bohatou na nepřesnosti. Jedna taková vedla ke zvýšení na 3:0, když se trochu šťastně odrazil kotouč z hole Jakuba Rychlovského za litvínovského gólmana. Ve čtyřminutové přesilovce ale dal naději svému týmu Andrej Kudrna — 3:1.

Jan Šír o první třetině
Prvních pět minut se nehrálo moc v tempu, pořád se přerušovalo. O to víc jsme byli rádi, že jsme se prosadili v přesilovce. Hodně jsme si tím pomohli.

Tempo hry se zvedlo v závěrečné části. Po jedné z libereckých šancí se dostal do koncovky Jan Šír, který střelou do protipohybu vrátil Tygrům tříbrankový náskok. Pár minut před koncem se trestného střílení ujal Petr Jelínek, který trefil mezírku mezi Zajíčkovými betony — 5:1. Tři body tak zůstaly v Liberci.

„Moc se nám povedl začátek, to odskočení na 2:0 bylo velmi důležité. Třetí branka podle mě rozhodla. Litvínov se na nás sice ve druhé třetině vlétnul a snažil se nám dostat do hlav, my jsme se ale nenechali rozhodit a ve třetí dvacetiminutovce jsme s klidem zápas dovedli do vítězného konce.“

Karel Mlejnek
„Není to výmluva, ale bylo to pro nás už čtvrté utkání v řadě venku. Zápas jsme si prohráli první třetinou, ve které jsme nezmohli nic. Do třetí třetiny jsme šli za stavu 1:3 s tím, že musíme dát co nejdříve kontaktní branku. Bohužel se tak vůbec nestalo.“