Tygři zvládli důležitý souboj! Hradec porazili 3:1

Liberec – Základy k vítězství položili Tygři už v prvních deseti minutách, kdy získali dvougólové vedení. Ve zbytku zápasu svého soupeře v podstatě k ničemu nepustili a po takřka bezchybném výkonu zvítězili 3:1.

40. kolo, neděle 22. ledna 2023
3:1
(2:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. Flynn (A. Najman, Frolík), 10. Ordoš (Derner), 42. Frolík (A. Najman, Flynn) – 59. K. Lang. Rozhodčí: Hribik, Pilný – Kajínek, Hynek. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5583. Střely na branku: 27:28. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

Kváča (Neužil) – Balinskis, Nedomlel, Ivan, Melancon, Derner, Štibingr, Kolmann – Birner (A), Filippi, Faško-Rudáš – Frolík, A. Najman, Flynn – Ordoš, Jelínek (C), Rychlovský – Vlach, Šír (A), Dlouhý.

Mountfield HK

J. Růžička (Kiviaho) – Jank, McCormack, Kalina, Blain, Rosandić, F. Pavlík (C), Marcel – Eberle, Cingel, K. Lang – Perret, Lalancette, Jergl – R. Pavlík, Lev (A), Novák – Morong, Štohanzl, Pajer.

Tygrům se povedl vstup do utkání a už v první minutě rozradostnili své fanoušky, když se při ponechané výhodě po pěkné přihrávce od Adama Najmana prosadil Oscar Flynn. Liberečtí chytli slinu a zanedlouho slavili podruhé. Jan Ordoš se po levé straně natlačil až před Růžičku a bekhendem zamířil přesně mezi jeho betony.

Jan Ordoš o výhře nad Hradcem
Od začátku zápasu jsme určovali tempo, jely nám nohy a byli jsme aktivnější. Myslím, že jsme měli šance vstřelit více než tři góly, ale důležité je, že jsme měli utkání pod kontrolou.

Ve druhé části už se Hradci povedlo srovnat tempo hry, jenže další branka padla až v závěrečném dějství a znovu do jeho brány. Adam Najman vymyslel další povedenou přihrávku a našel mezi kruhy zcela volného Michaela Frolíka, po jehož nechytatelné ráně lovil Růžička puk ze sítě potřetí. Ve zbývajících minutách už si svěřenci Patrika Augusty své vedení zkušeně pohlídali. Východočeši už zvládli jen upravit výsledek na konečných 1:3 v 59. minutě, kdy se trefil Jakub Lev.

Bílí Tygři tak napravili zaváhání proti Vítkovicím a připsali si v souboji s tabulkovým soupeřem tři důležité body.

Jiří Kudrna
„Byl to další těžký zápas na domácí půdě. Doma chceme bodovat, každý bod je pro nás důležitý. Vzhledem k tomu, že je Hradec v závěsu za námi, jsme moc rádi, že jsme toto utkání zvládli. Měli jsme perfektní vstup do zápasu, výborný pohyb a mnoho šancí. Vstřelili jsme dvě branky, dokonce si myslím, že jich mohlo být více. Druhá dvacetiminutovka přinesla několik těžkých střídání, které jsme ale ustáli. I branka ve třetí třetině byla důležitá, nasměrovala nás totiž k zisku tří bodů. Celý tým předvedl skvělý výkon a rozhodně jsme zvítězili zaslouženě.“

Petr Svoboda
„První střídání určilo ráz zápasu, udělali jsme faul a dostali gól do prázdné brány. V první třetině jsme spali, neměli jsme dobrý pohyb a byli jsme všude pozdě, proto Liberec úvodní dvacetiminutovku zaslouženě vyhrál 2:0. Myslím, že ve druhé části utkání byly šance na obou stranách, ale my nebyli schopni dát gól. V 51. minutě jsme zkusili power play, zariskovali jsme a alespoň jedna branka nám tam padla.“