Tygři nenalezli recept na Stezku a z Vítkovic odjíždějí s prázdnou

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Vítkovice/Liberec - V rámci 39. kola zavítali Tygři na led silných Vítkovic. Hodně bojovné a vyrovnané utkání na svou stranu zvrátili domácí, kteří se do vedení dostali v druhé třetině a v závěrečné dvacetiminutovce upravili na konečných 2:0. Liberečtí se i přes několik nadějných příležitostí prosadit nedokázali.

39. kolo, pátek 20. ledna 2023
(0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 30. Mikuš (Lakatoš, Mueller), 48. Kalus. Rozhodčí: Mrkva, Cabák – Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 3:3, navíc Krieger (VIT) OT do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5557. Střely na branku: 41:31. Průběh utkání: 2:0.

HC Vítkovice Ridera

Stezka (Klimeš) – Gewiese, Raskob, Mikuš, Grman, Prčík, J. Stehlík, Koch – L. Krenželok (C), Marosz, Lakatoš (A) – Bukarts, Krieger, Mueller (A) – Kotala, Dej, Kalus – Lednický, Chlán, Fridrich.

Kváča (Neužil) – Balinskis, Nedomlel, Ivan, Melancon, Derner, J. Dvořák, Štibingr – Birner (A), Filippi, Faško-Rudáš – Frolík, A. Najman, Flynn – Ordoš, Jelínek (C), Rychlovský – Vlach, Šír (A), Dlouhý.

Už úvod zápasu napověděl, v jakém duchu se utkání bude nést. K vidění byla velmi vyrovnaná hra, oba týmy se přes pevné obrany těžce dostávaly do větších šancí. Střeleckou převahu měli v první třetině Vítkovičtí, Petr Kváča ovšem všechny jejich pokusy pochytal. Bezchybný byl na druhé straně i Aleš Stezka, do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu,

V prostředním dějství měl nejprve po chytré Lakotošově přihrávce velkou šanci Rostislav Marosz, sám před Kváčou ovšem minul branku. V 30. minutě už se domácí však mohli radovat. Juraj Mikuš v přesilovce využil dobré clony před libereckým gólmanem a tvrdou střelou otevřel skóre utkání - 1:0.

Na začátku závěrečné dvacetiminutovky měl obrovskou šanci na vyrovnání Jakub Rychlovský, před nímž už byla prakticky jen prázdná branka, Aleš Stezka ale jeho bekhendové zakončení fantastickým zákrokem vyrazil. To mohlo Tygry mrzet, protože vzápětí ztráceli už dva góly. Po dobrém napadání se ke kotouči dostal Marek Kalus, jenž z levé strany poslal kotouč přímo pod břevno - 2:0. Severočeši se sice nevzdali a v závěru to zkusili i v šesti, jistého Stezku ovšem nepřekonali.

Nepřehledná situace před Petrem Kváčou, FOTO: Petr Kotala

Jiří Kudrna
„Je vidět, že domácí hrají ve velké formě a pohodě. Čekali jsme těžké utkání, to se vyplnilo. Vítkovičtí byli hodně aktivní, měli hodně střel, ale myslím si, že jsme se v utkání dobře drželi i díky gólmanovi Kváčovi. Je samozřejmě škoda, že se nám z několika příležitostí nepovedlo dát kontaktní nebo vyrovnávací branku. Tím bychom soupeře možná trochu nahlodali a příbližili bychom se k zisku nějakého bodu, ale o síle domácích jsme věděli a ta se také projevila. Přidali poté druhý gól a pak už to bylo těžké. Musíme pogratulovat Vítkovicím, my jsme tu bez vstřeleného gólu nemohli pomýšlet na body.“

Miloš Holaň
„My jsme chtěli dneska tak trochu pro fanoušky odčinit prohru z minulého domácího zápasu s Kladnem a myslím si, že se nám to podařilo. Od začátku jsme hráli aktivně, jezdily nám nohy, ale byl to strašně těžký a vyrovnaný zápas. Rozhodl asi ten první gól, na který se čekalo na obou stranách, kdo ho dá. My jsme byli ti, kteří si pomohli přesilovkou, a ten gól jsme dali. Dalším klíčovým momentem byl fantastický zákrok Stezky. Soupeř mohl mít šanci na to, aby nás začal trápit. Nicméně se nám podařilo dát druhý gól a tím už jsme si to utkání pohlídali. Trošku mě mrzí frustrace hráčů v závěru, kdy si myslím, že takové zákroky by nás v play off mohly potopit. Na toto téma jsme měli po utkání malý pohovor. Samozřejmě hráčům děkujeme, postavili se k tomu výborně a odehráli dobrý zápas s těžkým soupeřem.“

39. kolo, pátek 20. ledna 2023
(0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky

HC Vítkovice Ridera